برنامه های گوگل

برنامه های گوگل در iOS مدت هاست که به دلیل بومی بودن این پلت فرم احساس نمی شوند. در اوایل سال جاری ، طراحان شرکت رویکرد خود را برای توسعه برنامه های iOS مرور کردند و تصمیم به تغییر آن گرفتند.

برنامه های Google در iOS مدتهاست که شبیه به همتایان اندرویدی خود عمل کرده و کار می کنند. این به خودی خود خوب است. اما علاقه مندان اپل از برنامه های گوگل که به قراردادهای رایج iOS احترام نمی گذارند شکایت کرده اند ، بنابراین منجر به تجربه کاربر ناسازگار بین مشتریان اول و سوم می شود.

 

رابط کاربری

در پشت صحنه ، این به دلیل اعتقاد این شرکت به “اجزای رابط کاربری [Google] در سراسر Google” بود. گوگل در ساخت کتابخانه های خود ، تمرکز بر “پر کردن شکاف در UIKit” است که این چارچوب اپل برای ایجاد برنامه بود.

دیزاین گوگل

این بر اساس رهبری مهندسی کارکنان Google Design در سیستم عامل های اپل Jeff Verkoeyen در یک موضوع توییتری در اوایل این هفته است. همه این کارها سرانجام به صورت Material Components برای منبع iOS (MDC) باز شد تا به هر توسعه دهنده شخص ثالث اجازه دهد عناصر UI مشابه مورد استفاده در برنامه های iPhone و iPads Google را مانند دکمه های شناور (FAB) ، تراشه ها و اسنک بارها استفاده کند.

اما همچنان که به دنبال برابری پیکسل های بین پلتفرم بودیم ، اجزای iOS ما به آرامی از اصول پلتفرم اپل دورتر می شدند زیرا این پایه ها نیز سال به سال در حال تکامل بودند.

گوگل پرسید:

در پاسخ ، گوگل در اوایل سال ۲۰۲۱ “ارزیابی عمیقی از معنای ایجاد تجربه برجسته برنامه های گوگل در سیستم عامل های اپل را آغاز کرد” و پرسید:

آیا واقعاً یک سوئیچ باید به صورت سفارشی در راستای هماهنگی با یک سیستم طراحی عمومی ساخته شود؟ یا این که به سادگی از راه حل سیستم استفاده کنید و حرکت کنید کافی است؟

یو آی کیت

گوگل به این نتیجه رسید که زمان راه دوم فرا رسیده است و UIKit اپل برای نیازهای داخلی به اندازه کافی بالغ شده است. این شرکت دیگر مجبور نبود بیشتر اجزای سفارشی را که در طول سالها ایجاد کرده است ، از جمله نوارهای برنامه (بالا) ، لیست ها و منوها حفظ کند.

در عوض ، از کنترل های استاندارد استفاده می کند و برای حفظ ظاهر Google در iOS ، “لمس مارک سبک” را اعمال می کند. برخی از اجزای سفارشی هنوز مورد نیاز هستند و اکنون از “توجه و تمرکز بیشتر” بهره مند خواهند شد. باید دید در برنامه های آیفون، گوگل چقدر از نسخه های اندروید فاصله خواهند گرفت.