سامسونگ Galaxy Z Fold3 اولین تاشو است که از قلم پیشرفته پشتیبانی می‌کند ، اما صفحه نمایش آن ویژگی دیگری را به‌همراه دارد که برای انواع گوشی‌های مجهز به OLED مهم خواهد بود. این شرکت آن را با نام تجاری Eco²OLED علامت گذاری کرد که “eco squared” به معنای “اقتصادی” و “اکولوژیکی” است.
مونتاژ صفحه نمایش جدید دارای ۳۳ درصد عبور نور بیشتر است که دو مزیت دارد. مزیت اول: صفحه نمایشگر را روشن‌تر می‌کند و قدرت کمتری به لایه اولد وارد می‌شود. این بخش اقتصادی است زیرا مصرف برق را تا ۲۵ درصد کاهش می‌دهد. مزیت دوم : اجازه می‌دهد نور بیشتری به دوربین زیر پنل (UPC) Z Fold3 برسد و کیفیت تصویر را بهبود بخشد.


برای درک آنچه سامسونگ انجام داده است ، ابتدا باید خود مشکل را درک کنید. نمایشگرهای OLED فعلی دارای لایه پلاریزر هستند که بازتاب نور ورودی را کاهش داده و قدرت دید را بهبود می‌بخشد. این یک ترفند قدیمی است؛ نوکیا این کار را در سال ۲۰۱۰ انجام داد و این فناوری را ClearBlack نامید.
با این حال ، استفاده از پلاریزر معایب قابل توجهی دارد. می‌تواند روشنایی صفحه نمایشگر را تا ۵۰ درصد کاهش دهد. سامسونگ راهی برای دستیابی به اثر پلاریزر در حالی که روشنایی کمتری را از دست می‌دهد ، پیدا کرده است.
در مورد قسمت دوم “eco” ، صفحه نمایش Eco²OLED از قطعات پلاستیکی کمتری استفاده می‌کند و در نتیجه با محیط زیست سازگارتر است. مصرف برق کمتر همچنین به معنای بهبود عمر باتری و طول عمر بیشتر دستگاه است.
کیم سئونگ چئول ، رئیس بخش ​​Samsung Display ، گفت: “ما قصد داریم تلاش های خود را برای کاهش مصرف برق صفحه از طریق فناوری خلاقانه و بهینه سازی مواد ارگانیک ادامه دهیم.”