سامسونگ یکی از اولین تولیدکنندگان گوشی هوشمند بود که صفحه نمایش خمیده را در سری Galaxy خود به استفاده کرد. از آن زمان، OEM های مختلف دیگری نیز شامل این فناوری می شوند، اما به نظر می رسد سامسونگ قصد دارد با ثبت اختراع جدید خود، قدم دیگری بردارد.
معمولا صفحه نمایش فقط در دو طرف راست و چپ گوشی خمیده بود اما اکنون اختراع جدید سامسونگ از صفحه نمایش خمیده از هر چهار طرف خبر می‌دهد.
این اختراع در قالب هفت تصویر و شرح مختصری درباره آن منتشر شده است.


این غول فناوری کره جنوبی ابتدا در ژوئیه سال ۲۰۱۹ در SNIPA (اداره ملی مالکیت معنوی چین) حق ثبت اختراع را صادر کرده بود و سرانجام در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۲۰ منتشر شد و هم اکنون نیز در بانک اطلاعات جهانی طراحی WIPO (دفتر جهانی مالکیت معنوی) گنجانده شده است. ما اکنون رندرهای سه بعدی از فناوری نمایش داده شده را در دست داریم.
با نگاهی به تصاویر، جالب ترین جنبه صفحه نمایش خمیده و فراتر از حاشیه های بالا و پایین است. سامسونگ از یک طراحی کلی منحصر به فرد و آینده نگر و همچنین از گوشه ای گرد برخوردار است. هدف از داشتن این گوشه ها که قاب فلزی دارند نیز ممکن است ماندگاری بهتر باشد و به سالم ماندن این گوشی هوشمند در برابر ضربه خوردن کمک می کند.


با قضاوت در مورد طراحی، هیچ دکمه فیزیکی یا ماژول دوربین را نمی توان در طرفین و یا در جلو مشاهده کرد. همچنین وضعیت جایگاه سنسور اثر انگشت در صفحه و دوربین سلفی در زیر صفحه نمایش هم مشخص نیست.
در حال حاضر مشخص نیست که سامسونگ واقعاً چنین محصولی را توسعه خواهد داد یا خیر. پس برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.