با توجه به گزارشی که روز گذشته منتشر شده است، به نظر می‌رسد که برند نوکیا چند مدل گوشی جدید را در دست توسعه دارد. با توجه به این خبر تازه، مجوز WiFi Alliance برای سه مدل گوشی جدید برند نوکیا صادر شده است. این گوشی‌ها با شناسه‌های TA-1223، TA-1227 و TA-1229  مجوز مذکور را دریافت کرده‌اند. همچنین هر سه گوشی مرموز از برند نوکیا با نرم افزار سیستم عامل اندروید ۱۰ در این مجوز معرفی شده‌اند. علاوه بر این، هر سه دستگاه جدید نوکیا از WiFi Dual band پشتیبانی می‌کنند.

همچنین باید اشاره کنیم این اولین بار است که خبری درباره این شناسه‌ها منتشر می‌شود. به همین خاطر هنوز نمی‌توانیم تشخیص دهیم که این شناسه‌ها به کدام دستگاه‌ها با چه نام‌های تجاری تعلق دارند. با توجه به روند نام گذاری قبلی برند نوکیا، این سه شناسه ممکن است به سری نوکیا ۶٫۲ یا نوکیا ۷٫۲ تعلق داشته باشد. این برند همچنین چند مدل گوشی ارزان قیمت و اقتصادی را ازجمله نوکیا ۱٫۳ در دست توسعه دارد. این شناسه‌ها حتی ممکن است به همین مدل‌ها تعلق داشته باشد. از طرفی هیچکدام از این شایعه‌ها موثق نیستند و همچنان باید منتظر بمانیم اخبار جدیدتری در این باره منتشر شود.

به جز پشتیبانی از WiFi و نرم افزار پیش فرض اندروید ۱۰، اطلاعات دیگری در این مجوزها وجود ندارد. با این وجود انتظار می‌رود که در ماه‌های آینده شاهد انتشار جزئیات بیشتری در این باره باشیم. شایان ذکر است که کمپانی نوکیا هنوز از گوشی‌های هوشمند ۲۰۲۰ خود رونمایی نکرده است. این برند در نظر داشت در خلال برگزاری نمایشگاه بین المللی MWC 2020 بارسلونا از محصولات جدید خود پرده بردارد اما رویداد مذکور به علت اپیدمی ویروس کشنده کرونا لغو شد. بدین ترتیب پیش بینی می‌شود که نوکیا رویداد محصول مجزایی را برای خود برگزار کند. پیش از این انتظار می‌رفت که کمپانی HMD Global در رویداد سالانه MWC 2020 از گوشی‌های متعددی ازجمله نوکیا ۸٫۲ ۵G، نوکیا ۱٫۳، نوکیا ۴٫۲ و نوکیا ۴۰۰ رونمایی کند.