انتظار می‌رود اپل به زودی نسخه تازه و به روزرسانی شده‌ای را از مک بوک پرو خود معرفی کند. آخرین باری که اپل مک بوک پرو ۱۳ و ۱۵ اینچی خود را به روزرسانی کرد، تنها چند ماه پیش و در ماه مه بود. این غول کوپرتینویی در نسخه‌های تازه مک بوک پرو از پردازنده‌های قدرتمندتر استفاده کرد و همچنین آن را به صفحه کلید پروانه‌ای تازه‌تری هم مجهز ساخت.

البته همچنین باید اشاره کنیم که اپل تنها مدل‌های مجهز به Touch Bar را به روزرسانی کرد و در ماه مه هیچ نسخه تازه‌ای از مک بوک پروهای ۱۳ اینچی بدون پشتیبانی از Touch Bar معرفی نشد. گفته می‌شود تازه‌ترین مجوز اپل از FCC به یک مک بوک پرو ۱۳ اینچی بدون Touch Bar تعلق دارد. FCC هم برای این محصول با شناسه A2159 مجوز صادر کرده است.

macbook pro 13 / اپل مک بوک پرو 2019
macbook pro 13 / اپل مک بوک پرو ۲۰۱۹

یکی از اسناد درون پوشه مجوز FCC برای دستگاه هوشمند A2159 متعلق به برچسبی است که در پنل پشتی و پایین این مک بوک پروی تازه قرار می‌گیرد.

لپتاپ A2159 رتبه ۲۰٫۳V @ 3A Max دریافت کرده است که معادل ۶۱ وات و از طرفی تنها گواه مبنی بر مک بوک پرو ۱۳ اینچی بدون Touch Bar است. در همین راستا باید بگوییم که مک بوک پروهای ۱۵ اینچی معمولا با شارژر توانمند‌تر ۸۷ واتی عرضه می‌شوند.

macbook pro 13 / اپل مک بوک پرو 2019
macbook pro 13 / اپل مک بوک پرو ۲۰۱۹

شایعه شده است که اپل قصد دارد یک مک بوک پرو ۱۶ اینچی تازه با حاشیه‌های بسیار باریکی معرفی کند، اما هنوز هیچ سندی برای اثبات این مجوز منتشر نشده است. از طرفی هنوز مدت تقریبا طولانی تا تاریخ رونمایی باقی مانده است و مک بوک پرو ۱۶ اینچی احتمالا در پاییز ۲۰۱۹ رونمایی خواهد شد.