کمپانی چینی هوآوی با توجه به مشکلاتی که تحریم آمریکا علیه آن ایجاد کرده، در حال تلاش برای حفظ بقا در بازار موبایل است. در حالی که همه منتظر رونمایی این غول تکنولوژی از پردازنده موبایلی Kirin 9000 SoC در نمایشگاه بین المللی IFa 2020 برلین بودیم، این انتظار برآورده نشد. از طرفی هم هوآوی هنوز به طور کامل تسلیم نشده است. با توجه به گزارشی که اخیرا یک افشاگر معتبر در پلتفرم Weibo منتشر کرده، گوشی جدید و پرچمدار این سازنده به نام Mate 40 توانسته است مجوز EEC را دریافت کند. صدور این مجوز به خوبی نشان می‌دهد که شایعه‌ها صحت ندارد و هوآوی هنوز از بازار موبایل اروپا خارج نشده است.

براساس این مجوز، گوشی جدید Mate 40 شامل سه عضو Mate 40، Mate 40 Pro و Mate 40 Pro Plus می‌شود. این سه مدل گوشی هوآوی با شناسه‌های به ترتیب OCE-AN00، NOH-AN00 و NOP-AN00 توسعه یافته است. از طرفی گزارش‌هایی وجود دارد که یک عضو سطح پایین دیگر به نام Mate 40 Lite هم وجود دارد که همان گوشی Enjoy 20 Plus است.

در حال حاضر جزئیات زیادی از این گوشی هوآوی در دسترس نیست اما می‌توانیم تایید کنیم که از تراشه Kirin 9000 با ساختار ۵ نانومتری قدرت می‌گیرد. در میان این خانواده گوشی جدید Mate 40 Pro ممکن است نمایشگر ۶٫۴ اینچی با ناچ حفره‌ای دوگانه، نمایشگر آبشاری و دوربین چهارگانه اصلی با لنزهای لیکا داشته باشد. البته هنوز مشخص نیست که نسخه پرو پلاس چه کانفیگی داشته باشد.

هواوی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

پیش بینی‌ها درباره مشخصات فنی گوشی هوآوی Mate 40

براساس گزارش قبلی، گوشی جدید Mate 40 احتمالا با نمایشگر ۶٫۶۷ اینچی و نمایشگر خمیده ال جی توسعه پیدا می‌کند و از نرخ تازه سازی ۹۰ هرتزی برخوردار می‌شود. این گوشی همچنین در دوربین اصلی لنز استاندارد ۵۰ مگا پیکسلی دارد و لنزهای کمکی ۲۰ مگا پیکسلی فوق عریض و ۸ مگا پیکسلی تله فوتو آن را همراهی می‌کند. علاوه بر این ماژول فوکوس خودکار لیزری در دوربینش تعبیه می‌شود.

همچنین دو گوشی Mate 40 Pro و Pro Plus وجود دارد که احتمالا با نمایشگر آبشاری ساخت ال جی توسعه پیدا می‌کنند. این دو هم مانند نسخه استاندارد از نرخ تازه سازی ۹۰ هرتزی پشتیبانی می‌کنند و از Kirin 9000 قدرت می‌گیرند. دوربین اصلی در این دو گوشی جدید لنز استاندارد ۵۰ مگا پیکسلی با تکنولوژی Liquid Camera دارد. ظرفیت باتری در سه مدل گوشی خانواده Mate 40 به ترتیب ۴۳۰۰، ۴۶۰۰ و ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت پیش بینی شده است.