اخیراً رگولاتوری هندی BIS برای یک گوشی سامسونگ با شناسه SM-N770F مجوز صادر کرد. با توجه به اطلاعات قبلی تأیید شد که این گوشی با شناسه مذکور همان گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ لایت است. این گوشی جدید در پنل پشتی خود دوربین اصلی در قالب ماژول مستطیلی دارد و گزارش‌های مرتبط حاکی از آن هستند که دوربین آن سه گانه توسعه یافته است. گلکسی نوت ۱۰ لایت همچنین جک هدفون ۳٫۵ میلی متری و قلم استایلوس دارد و بلندگوهایش در لبه پایین بدنه تعبیه شده است.

از نظر سخت افزاری هم ابعاد نمایشگر این گوشی سامسونگ ۶٫۵ تا ۶٫۷ اینچ است. این گوشی در ابعاد حدودی ۱۶۳٫۹ × ۷۶ × ۸٫۶ میلی متر ساخته شده و اخیرا در پایگاه Geekbench هم بنچمارک شده است. با توجه به اطلاعات بنچمارک، از ۶ گیگابایت رم ، اگزینوس ۹۸۱۰ و اندروید ۱۰ پیش فرض بهره می‌برد. این گوشی سامسونگ همچنین در آزمون‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای توانست امتیازهای به ترتیب ۶۶۷ و ۲۰۳۰ را به دست آورد. با توجه به چیپست درونی آن به خوبی می‌توان نشانه‌های نسخه لایت بودنش را دریافت.

گوشی-گوشی جدید-گوشی موبایل-سامسونگ-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین

پردازنده اگزینوس ۹۸۱۰ سال گذشته با پرچمدار گلکسی نوت ۹ معرفی شد اما همچنان می‌توان آن را پردازنده‌ای قدرتمند و توانا خواند که با معماری ۱۰ نانومتری هم توسعه یافته است. البته نمی‌توان آن را با گلکسی نوت ۱۰ از نظر عملکرد مقایسه کرد، هرچند همچنان فرسنگ‌ها با میان رده‌های موجود در بازار فاصله دارد.

حرف N معمولاً در شناسه همه گوشی‌های هوشمند سری نوت دیده می‌شود. از طرفی سایر اعداد دنباله آن برای این خانواده کمی عجیب به نظر می‌رسد. تا به حال شناسه همه اعضای این سری با عدد ۹ آغاز شده است. همچنین می‌دانیم که حرف F در انتهای شناسه نشان دهنده نسخه جهانی با پشتیبانی از یک سیم کارت است. به همین خاطر هم پیش بینی می‌شود که گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ لایت به بازارهای جهانی هم راه پیدا کند.