کمپانی سامسونگ اعلام کرده است که سیستم عامل اصلی ساعت‌های هوشمند این برند در آینده از Tizen به Wear OS تغییر می‌یابد و همچنین دو نسل جدید دیگر از این گجت هوشمند در راه است. این دو ساعت هوشمند جدید Galaxy Watch 4 و Galaxy Watch Active 4 نام دارند.

چهار مدل ساعت هوشمند (دو مدل از دو خانواده متفاوت و هر خانواده در دو سایز) توسط رگولاتوری ۳C مجوز گرفته است. شارژر برای همه این مدل‌های ۵ واتی فهرست شده اما نکته جالب اینکه قرار است هیچکدام از این ساعت‌های هوشمند با شارژر پیش فرض درون جعبه عرضه نشوند.

بر اساس ادعای منبعی آگاه، شناسه SM-R860 متعلق به Galaxy Watch Active 4 اندازه ۳۹ میلی متری، SM-R870 متعلق به ساعت هوشمند Galaxy Watch Active 4 اندازه ۴۳ میلی متری، SM-R880 متعلق به ساعت هوشمند Galaxy Watch 4 اندازه ۴۱ میلی متری و شناسه آخر SM-R890 متعلق به ساعت هوشمند سامسونگ Galaxy Watch 4 اندازه ۴۵ میلی متری است.

پیش از این هم مجوز رسمی برای اولین مدل SM-R860 با باتری ۲۴۷ میلی آمپر ساعتی صادر شده بود. بدین ترتیب ظرفیت باتری در سه مدل دیگر کمتر خواهد بود. در هر صورت کمی هم ناامید کننده است که کمپانی سامسونگ تصمیم گرفته شارژر ۵ واتی را با این گجت‌های هوشمند و جدید خودش سازگار کند.

این پوشیدنی‌های هوشمند احتمالا تا دو ماه آینده و در بازه ماه اوت به همراه گوشی هوشمند جدید Galaxy Z تاشوی منعطف معرفی خواهند شد؛ البته کمپانی سامسونگ هنوز هیچ خبری را درباره این محصولات خود به طور رسمی تایید نکرده است.