سال‌ها از عرضه اولین ساعت هوشمند به بازار گذشته است اما به نظر می‌رسد ۲۰۲۰ همان سال طلایی است که این محصولات هوشمند به حق واقعی خود می‌رسند و محبوبیتی را که شایسته‌اش هستند کسب می‌کنند. این اصلا اتفاقی نیست که هر روز شاهد معرفی ساعت هوشمند توسط کمپانی‌های مختلف هستیم. درواقع سازندگانی بیشتری به تدریج وارد این بازار شده‌اند و با عرضه گجت‌های بیشتر به بازار با قیمت رقابتی در آن فعالیت خود را گسترش می‌دهند. جالب است بدانید بازار پوشیدنی‌های هوشمند که شامل ساعت هوشمند، دستبند سلامت هوشمند و دستگاه‌های TWS می‌شود توانسته است به خوبی خود را در پاندمی کرونا مدیریت کند و عملکرد قابل قبولی از خود در بازه زمانی سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ نشان دهد. ریلمی یکی از کمپانی‌هایی به شمار می‌رود که امسال به بازار ساعت هوشمند اضافه شده است. این برند که توانسته است با عرضه گوشی‌های توانمند و ارزان قیمت خود نام خود را برجسته‌تر سازد، حالا آماده است که حضورش را با معرفی ساعت هوشمند در بازار پوشیدنی‌ها هم پررنگ‌تر سازد. بر اساس اطلاعات پایگاه رگولاتوری FCC یک ساعت هوشمند جدید از برند ریلمی به نام Watch S Pro به زودی رونمایی می‌شود.

تا امروز هیچ خبری درباره ساعت هوشمند جدید برند ریلمی نشنیده بودیم اما FCC به همراه مجوز همچنین چند تصویر زنده از Realme Watch S Pro را هم منتشر کرده است تا بدین ترتیب مشخصات و طراحی ظاهری آن را هم افشا کند. اگر طرفدار Realme Watch با بدنه مستطیلی نبودید، خوشحال باشید چون نسل جدید ساعت هوشمند ریلمی با بدنه اصلی در قالب دایره‌ای توسعه یافته است.

ساعت هوشمند Realme Watch S Pro به نمایشگر امولد ۱٫۳۹ اینچی با وضوح تصویر ۴۵۴ در ۴۵۴ و وضعیت Always On مجهز شده است. این پوشیدنی تازه ۶۳٫۵ گرم وزن دارد و قطر بدنه اصلی آن ۴۶٫۱ میلی متر است. سایر جزئیات آن شامل ۱۲٫۸ میلی متر ضخامت بدنه و باتری ۴۲۰ میلی آمپر ساعتی می‌شود. ریلمی در این محصول هم یک بار دیگر از نرم افزار مخصوص خودش به جای Android Wear استفاده می‌کند.

ساعت هوشمند ریلمی همچنین دارای قابلیت GPS به همراه GLONASS است. این قابلیت در اغلب ساعت‌های ارزان وجود ندارد اما از این جهت وجودش ضروری است که میزان وابستگی ساعت هوشمند را به گوشی هوشمند کاربر کاهش می‌دهد. Realme Watch S Pro همچنین از حسگر پایش ضربان قلب، پایش وضعیت خواب و SpO2 بهره می‌برد. همچنین به خوبی می‌توانید آن را با گوشی هوشمند خود سازگار کنید تا نوتیفیکیشن‌ها را نمایش دهد و کنترلر پخش موسیقی و کنترل دوربین را هم در اختیارتان بگذارد.

هنوز تاریخ دقیق رونمایی از ساعت هوشمند جدید ریلمی مشخص نیست اما سازنده خبر داده است که محصولات بیشتری را در سه ماهه آخر امسال عرضه می‌کند. از آنجا که ساعت هوشمند Realme Watch S Pro مجوز FCC دریافت کرده است، انتظار می‌رود که در آینده نزدیک شاهد معرفی رسمی آن باشیم.