شیائومی

شیائومی شروع به جذب آزمایشگر در چین برای آزمایش ویژگی جدید حالت خالصی که در MIUI وجود دارد، کرده است. این قابلیت خاص، به کاربران کمک می‌کند از گوشی و اطلاعات خود در برابر برنامه‌های مخرب محافظت کنند. هنگامی که حالت خالص فعال است، تلفن هوشمند، نصب برنامه‌های کاربردی از منابع شخص ثالث و همچنین هرگونه بارگیری که در پس زمینه بدون رضایت کاربر ممکن است رخ می‌دهد را، مسدود می‌کند. شیائومی می‌گوید با توجه به معماری باز سیستم عامل اندروید، کاربران به راحتی می توانند قربانی بدافزارها شوند. ارقام دقیق احتمال قربانی شدن افراد به خاطر باز بودن اندروید، به این شکل است: ۴۰ درصد از برنامه های نصب شده هرگز ممیزی امنیتی را پشت سر نگذاشته‌اند و ۱۰ درصد به طور بالقوه خطرناک هستند. در حال حاضر مشخص نیست که چه زمانی MIUI Pure Mode وارد نسخه نهایی خودش بشود و در گوشی‌های شیائومی، به اجرا گذاشته شود.

MIUI  و امکانات
 MIUI 

 MIUI  و امکانات

nر حال حاضر، جدیدترین گوشی این کمپانی، شیائومی Mi 11 و Mi 11 Ultra از MIUI 12 استفاده می کنند. این ورژن می یو آی در اردیبهشت ماه سال ۹۹ عرضه شد. این نسخه دارای امکانات بسیار کاربردی و بهبود خیلی خوبی بود.

ما امیدواریم که  MIUI 13 تغییرات بیشتر و بهتری را به کاربران ارائه دهد تا گوشی های شیائومی از این هم بهتر شوند. این آپدیت احتمالا بر پایه Android 11 خواهد بود، بنابراین ارتقا نسخه اندروید نیز ممکن است همراه آن باشد.

تاریخ عرضه MIUI 

می یو آی ۱۳ به احتمال زیاد در تاریخ ۴ تیر ماه یا ۲۵June جهانی شود. MIUI 12 اولین بار در ماه May سال ۲۰۲۰ رونمایی شد. خیلی از برند ها به دنبال آپدیت های سالیانه، برنامه های خود را نیز بروزرسانی می کنند.

لازم به ذکر است، بنابر GizChina، این تاریخ عرضه، فقط برای دستگاه های چینی بوده که به دنبال آن، نسخه جهانی هم عرضه خواهد شد.

طبق معمول همه آپدیت های سیستم عامل، MIUI 13 نیز اول برای گوشی های پرچمدار مانند Mi 10 و Mi 10 Pro عرضه خواهد شد که به مرور زمان، به سمت گوشی های رده پایین تر می رسد.