شیائومی از آخرین سری دستبندهای هوشمند محبوب خود یعنی می بند ۵ رونمایی کرده است. این دستبندها با پیشرفت‌هایی اما بدون هیچگونه افزایش قیمت و با قیمت پایه ۲۶ دلار برای نسخه بدون NFC روانه بازار خواهند شد. البته نسخه مجهز به NFC آن قیمت ۳۰ دلاری خواهد داشت.

اولین پیشرفت Mi Band 5 ، صفحه نمایش AMOLED است که از سایز ۰٫۹۵ به ۱٫۱ رسیده و نسبت به نسخه‌های قبلی بزرگ‌تر شده است و امکان شخصی سازی را به میزان بیشتری خواهد داشت. سنسورهای به کار رفته در این دستبند بدون تغییر مانده است و شامل شتاب سنج، سنجش و مانیتورینگ ضربان قلب، فشار سنج، و ژیروسکوپ می‌باشد. نرم افزار می بند ۵، به خوبی تنظیم شده است و خیلی باهوش عمل می‌کند. برای مثال می‌تواند پنج حالت مختلف شنا را تشخیص دهد. این دستبند قابلیت غوطه ور شدن در آب تا عمق ۵۰ متری را نیز داراست.

 

شیائومی-دستبند هوشمند-قیمت دستبند هوشمند-دستبند سلامتی-علاالدین-پاساژ علاالدین

 

قابلیت PAI ( آنالیز هوشمند فعالیت‌های شخصی ) می‌تواند میزان تاثیر گذاری فعالیت ورزشی را گزارش دهد و مشخص کند که فعالیت انجام شده به چه نحوی می‌تواند به سلامت و تناسب اندام شما کمک کند. سنسور مانیتورینگ ضربان قلب بهبود یافته است و می‌تواند ناهنجاری‌ها را  همانند Apple Watch تشخیص دهد. همچنین داده‌های مربوط به زمان خواب شما نیز مورد سنجش قرار می‌گیرد. یک نسخه از این دستبند نیز وجود دارد که مجهز به NFC است و برای پرداخت مورد استفاده قرار می‌گیرد که البته در ایران تقریبا کاربردی ندارد.

 

شیائومی-دستبند هوشمند-قیمت دستبند هوشمند-دستبند سلامتی-علاالدین-پاساژ علاالدین

 

در مورد باتری شیائومی تضمین کرده که ۱۴ روز دوام خواهد داشت و شارژر این نسخه هم توسعه یافته است و بهتر عمل می‌کند.