شیائومی

شیائومی در سه سال گذشته از دوربین‌های ۱۰۸ مگاپیکسلی، زیاد استفاده کرده است. دو نمونه آن را در mi 11 و mix 4 دیده‌ایم. با این حال، Xiaomi علارغم دوربین اصلی قوی، برای دوربین عریض و تله فوتو، سنسورهای قوی را در نظر نگرفته بود.

در نسخه‌های قبلی شیائومی، این دو دوربین، کیفیت بین ۸ تا ۱۳ مگاپیکسل را به خود اختصاص داده بودند.

دوربین شیائومی ۱۲

بر طبق اخباری که به دست رسیده، کمپانی Xiaomi، برای سری ۱۲( توجه داشته باشید که این سری، جز گوشی‌های mi نیست)، هر سه دوربین را ۵۰ مگاپیکسلی درنظر گرفته است. و ما انتظار داریم شاهد تغیر چشم‌گیری در کیفیت دوربینXiaomi  باشیم.
آخرین مدل شیائومی، پریسکوپ پنج برابر دارد. کمپانی شیائومی گفته بود، تمرکزش بر روی ساخت پریسکوپ ۱۰ برابر است. ولی این ادعا، تقریبا غیر عملی است. اگر پریسکوپ پنج برابر، با رزولوشن بالا همراه شود، می‌تواند بین ۵ تا ۱۰ برابر پریسکوپ را در فضایی بدون لرزش، ایجاد کند.

شیائومی 12
شیائومی ۱۲ یا دوربین ۵۰ مگاپیکسلی

ویژگی‌های سخت‌افزاری

پیش از این، شایعاتی در مورد حسگر ۲۰۰ مگاپیکسلی برای گوشی سامسونگ جدید، پخش شده بود. ظاهرا این حسگر در سری دوازده Xiaomi

استفاده شده است.

با این حال، کمپانی شیائومی در حال حاضر مشغول تایید کردن جزئیات ظاهری و طراحی سری دوازده است. لذا؛ ممکن است جزئیات سخت‌افزاری Xiaomi۱۲، کمی با آنچه شایعات گفته‌اند، متفاوت باشد.

شیائومی 12
شیائومی ۱۲، با دوربین ۵۰ مگاپیکسلی

پریسکوپ و کیفیت دوربین

اخیراً ZTE، از مدل Axon 30 Ultra، رونمایی کرده است‌. این گوشی، یک دوربین سه‌گانه با دوربین اصلی ۶۴ مگاپیکسلی دارد‌. با این حال، Axon 30 Ultra، پریسکوپ ۸مگاپیکسلِ ۳۵ میلی‌متری را در کنار دوربین قوی خودش دارد. کم‌تر پیش می‌آید که یک دوربین قوی، در کنار حسگری با وضوح و کیفیت بالا قرار بگیرد.

گوشی Mi 11 Ultra، Xiaomi، یک دوربین با کیفیت داشت. به طوری که، دوربین اصلی آن، ۵۰ مگاپیکسل و دوربین عریض آن، ۴۸ مگاپیکسل کیفیت را به خود اختصاص داده بود.

پردازنده‌های شیائومی ۱۲

به هر حال ، انتظار می رود که Xiaomi 12 دارای یک صفحه‌نمایش LTPO AMOLED با ویژگی تازه سازی تطبیقی ​​باشد که در محدوده ۱ تا ۱۲۰ هرتز کار می‌کند. همچنین این گوشی‌های Xiaomi  از چیپست Snapdragon 898 با رم LPDDR5X استفاده خواهند کرد.