بازار موبایل یک بازار پویا و فعال است و همواره شاهد تغییرات چشمگیر و تکامل تکنولوژی در میان آن هستیم. آخرین ترندها در این بازار مهم باعث شده است که کمپانی‌های سازنده به معرفی گوشی هوشمند منعطف اقدام کنند؛ هرچند که از طرف دیگر عرضه گوشی‌های هوشمند مجهز به دوربین سلفی پاپ آپ، کشویی و درون ناچ کوچک هم بسیار محبوب بوده است. حالا گزارشی منتشر شده است که ادعا می‌کند کمپانی چینی شیائومی احتمالا در میان اولین تولید کنندگان و عرضه کنندگان نمایشگر با دوربین سلفی تعبیه شده زیر آن خواهد بود.

این گزارش توسط خبرگزاری فناوری ChinaStarMarket منتشر شده است و بر اساس آن، کمپانی شیائومی نسل سوم نمایشگرهای مجهز به دوربین سلفی خود را در سال ۲۰۲۱ میلادی عرضه می‌کند. این حسگرهای جدید قرار است توسط CSOT چینی تولید شوند که همچنین زیرمجموعه‌ای از هولدینگ بزرگ TCL است. این حسگرها در نسل جدید گوشی‌های پیشرفته شیائومی تعبیه می‌شوند و پیش بینی می‌شود که پرچمداران مذکور از سال ۲۰۲۱ به بازار راه پیدا کنند.

متاسفانه این گزارش هنوز رسما تایید نشده است و بهتر است همچنان به چشم شایعه به آن نگاه کنیم. شیائومی قبلا هم تبلیغات مربوط به این تکنولوژی را در قالب ویدیوی کوتاه منتشر کرده بود اما هنوز آن را به شکل انبوه عرضه نکرده است. بسیاری از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در حال حاضر تلاش می‌کنند تا اولین ارائه دهنده گوشی مجهز به دوربین سلفی زیر نمایشگر باشند و در همین جهت هم کمپانی شیائومی ممکن است اولین عرضه کننده باشد.

شیائومی را بیش از هرچیز به خاطر نوآوری‌ها و ارائه جدیدترین تکنولوژی‌های روز درون گوشی‌ها و محصولات هوشمند آن می‌شناسیم. به همین خاطر است که می‌توانیم پیش بینی کنیم سال آینده این غول تکنولوژی چینی بتواند تکنولوژی تعبیه دوربین زیر نمایشگر را تحقق ببخشد و آن را عرضه کند.