سامسونگ در حال کار بر روی یک سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی است و احتمال زیادی وجود دارد که شیائومی اولین برندی باشد که از آن استفاده می کند. اکنون سایت leakster Digital Chat Station جزئیات بیشتری در مورد سنسور و خود گوشی را ارائه می دهد.

وضوح این سنسور ۱۹۲ مگاپیکسل است و از ۱۶*۱ پیکسل پشتیبانی می‌کند که دقیقاً با وضوح خروجی ۱۲ مگاپیکسلی کار می‌کند. با برش به جای binning ، این سنسور باید از بزرگنمایی ۴ برابر محلی پشتیبانی کند و بزرگنمایی دیجیتال با کیفیت بالا از ۱x تا ۴x را ارائه دهد.

تمام این موارد به قدرت زیادی نیاز دارند ، که توسط SM8450 ، جانشین اسنپدراگون ۸۸۸ تأمین می شود ، این تراشه که به طور آزمایشی “Snapdragon 895” نامیده می شود ، با فرایند ۴ نانومتری ساخته خواهد شد و نسل بعدی از آن بهره خواهد برد هسته های پردازنده Kryo 780 (براساس معماری جدید ARMv9) ، پردازنده گرافیکی جدید Adreno 730 ، پردازنده گرافیکی نسل بعدی Spectra 680 و مودم X65 5G جدید.

DCS جزئیات بیشتری در مورد گوشی ارائه داده است؛ صفحه نمایش آن دارای کناره های بسیار خمیده است. اما حدس می زنیم برای داشتن دوربین زیر نمایشگر باید کمی بیشتر صبر کرد.

تاکنون حتی مشخص نشده است که این گوشی متعلق به کدام سری شیائومی است. اولین گوشی ۱۰۸ مگاپیکسلی Mi Mix Alpha آزمایشی بود که در بازار Mi CC9 Pro تولید انبوه شد و با نام Mi Note 10 (Pro) در سطح جهانی عرضه شد. البته آنهایی که چیپست های میان رده سری ۷۰۰ اسنپدراگون داشتند و تراشه شاخص روز نبودند.

واضح است که این گوشی امسال عرضه نخواهد شد؛ ممکن است اواخر ماه دسامبر شاهد رونمایی آن باشیم. زمان معرفی این گوشی احتمالاً با توجه به در دسترس بودن چیپست تعیین می‌شود.