گوشی گیمینگ شیائومی بلک شارک ۴S pro موفق شد تاج پادشاهی بنچمارک انتوتو را از آن خود کرده و به قدرتمندترین گوشی اندرویدی ماه اکتبر ۲۰۲۱ تبدیل شود.

توضیحات اولیه

پلتفرم بنچمارک‌گیری AnTuTu نتایج ماهانه قدرتمندترین گوشی‌های اندرویدی را منتشر کرده است که در آن شیائومی بلک شارک  ۴S proبه عنوان رهبر جدید گوشی‌های اندرویدی معرفی شده است.

این گوشی گیمینگ به لطف چیپست جدید اسنپدراگون ۸۸۸ پلاس، از نسخه قبلی خود یعنی بلک شارک  ۴pro پیشی گرفت. حتی رتبه‌های دوم و سوم این جدول که گوشی‌های نوبیا رد مجیک  ۶proو ویوو iQOO 8 پرو نام دارند هم از همین چیپست قدرت می‌گیرند. در رتبه چهارم، گوشی بلک شارک  ۴S معمولی قرار دارد که از چیپست قدیمی‌تر کوالکام استفاده می‌کرد. در رتبه‌های پنجم و ششم هم دو مدل دیگر با چیپست اسنپدراگون ۸۸۸ پلاس به نام ویوو X70 پرو پلاس و ایسوس ROG Phone 5s قرار دارند.

شیائومی

ادامه توضیحات

در میان قدرتمندترین گوشی‌های میان‌رده اندرویدی بازار هم اکثر گوشی‌ها با چیپست‌های کوالکام عرضه شده‌اند. از هر ده دستگاه، هفت دستگاه با سری اسنپدراگون ۷، دو مورد از چیپست های ساخت مدیاتک و یک مورد هم از چیپست Kirin ساخت هواوی قدرت می گیرند.

رتبه نخست این جدول متعلق به گوشی ویوو iQOO Z5 با چیپست اسنپدراگون ۷۷۸G است. دو جایگاه بعدی را هم گوشی شیائومی می ۱۱ لایت ۵G با چیپست اسنپدراگون ۷۸۰G و شیائومی سی‌وی با چیپست اسنپدراگون ۷۷۸G به نام خود ثبت کرده‌اند. اما دو رتبه بعدی متعلق به گوشی‌های آنر ۵۰ پرو و آنر ۵۰ است که هر دو نیز با همین چیپست عرضه می‌شوند.

شیائومی

امتیاز AnTuTu مجموع عملکرد گوشی در چهار حوزه کلیدی – GPU، CPU، رابط کاربری و حافظه است.  برای آنکه گوشی‌ها در جمع ۱۰ گوشی برتر ماه قرار بگیرند، از هر کدام حداقل ۱۰۰۰ نسخه روی بنچمارک آنتوتو اجرا شده و امتیازهای آن‌ها محاسبه شده است.

 

منبع مطلب