ویژگی MIUI Pure Mode

MIUI Pure ، شیائومی برای حل این مشکلات  نرم افزاری گوشی های  هوشمند دست به کار شده است و ویژگی miui pure mode را معرفی کرده است. که هدف از آن کاهش نصب برنامه‌های مخرب بر روی گوشی‌های این شرکت چینی است. این ویژگی که  MIUI Pure  نام دارد، برای افزایش امنیت کاربر، مانع نصب برنامه‌های ناشناخته خواهد شد

تست MIUI Pure Mode درچین

شیائومی به تازگی شروع به جذب آزمایش کننده برای ویژگی جدیدی به نام miui در چین کرده است. این یک ویژگی اختیاری است که به کاربران در محافظت از خود در برابر برنامه‌های مخرب کمک می‌کند.

این شرکت عنوان کرده است  که به دلیل ماهیت اوپن سورس و کد باز اندروید، کاربران ممکن است به راحتی قربانی حملات برنامه‌های مخرب باشند و همچنین کمپانی شیائومی تاکید کرده است که  ۴۰  درصد از برنامه‌های نصب شده توسط کاربران  هرگز بازرسی امنیتی خود را نگذرانده‌اند و همچنین ۱۰ درصد از این برنامه‌ها به عنوان خطرات احتمالی شناخته شده‌اند. برای جلوگیری از نصب چنین برنامه‌هایی که ممکن است حریم خصوصی و امنیت کاربران را به خطر بیاندازند،  شیائومی در حال تست Pure Mode برای اضافه شدن در miui 12.5 است.

MIUI 12.5
MIUI 12.5

MIUI 12.5

زمانی که این ویژگی فعال باشد  کاربران نمی‌توانند برنامه‌ها را از منابع خارجی نصب کنند. همچنین هرگونه نصب در پس زمینه بدون رضایت کاربران را مسدود می‌کند.  اما شیائومی برخلاف اپل به کاربران اجازه می‌دهد این ویژگی را غیرفعال کنند. بنابراین، آن‌ها در صورت تمایل می‌توانند برنامه‌ها را از منابع دیگری نصب کنند. در حال حاضر زمان ارائه رسمی  ویژگی  مشخص نیست .

تفاوت آپدیت miui 12.5 با miui 12

تفاوت  ۱۲٫۵ با miui 12 براساس اظهارات خود شیائومی اینست که این بروز رسانی چهار زیستگاه اصلی جنگل‌های بارانی آمریکای جنوبی، استرالیا، چمنزارهای آفریقای شرقی و دایره قطب شمال را به ارمغان آورده است. بیش از ۱۲۰ صدا از موجودات جهانی نیز بخشی از این بروز رسانی در کنار جلوه‌های صوتی سیستم جدید است که از عناصر طبیعی و زمینه صدای استریو فراگیر گرفته شده است.

 

باید دید شیائومی با این قابلیت جدید می تواند به رفع مشکلات نرم افزاری خود کمک کند.