گزارش رویترز

همانطور که رویترز گزارش داده است، شرکت مادر تیک تاک ، ByteDance در حال تغییر ساختار سازمانی خود به شش نهاد تجاری است و Shou Zi Chew، مدیر مالی، از سمت خود کناره گیری می کند. زیرا او قصد دارد از دسامبر تنها بر نقش خود به عنوان مدیرعامل تیک تاک تمرکز کند.

واحد های تجاری

شش واحد تجاری ByteDance شامل TikTok، برنامه‌ای به نام Douyin، نسخه چینی TikTok، استودیوی انتشارات بازی‌های ویدیویی Nuverse، ابزار کاری Lark، بخش خدمات تجاری BytePlus و برنامه آموزشی Dali Education است.این بزرگترین تغییر در تاریخ ByteDance از زمانی است که یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل های قبلی، Zhang Yiming در ماه می از سمت خود کناره گیری کرد. طبق گزارش ها، مدل جدید عملکرد و ساختار داخلی بهتری را با تیم هایی که به عنوان واحدهای تجاری با هم کار می کنند، تضمین می کند.

شرکت مادر

ارزش بایت دنس

ارزش ByteDance در حال حاضر ۳۰۰ میلیارد دلار است که این شرکت هیچ برنامه قریب‌الوقوعی برای عرضه عمومی از طریق IPO ندارد. TikTok بیش از ۱ میلیارد کاربر ماهانه در سراسر جهان دارد.

ByteDance، مالک TikTok و نسخه چینی آن Douyin، روز دوشنبه قوانین جدیدی را برای جلوگیری از اضافه کاری کارکنان به اجرا درآورد و به یکی از اولین شرکت‌های فناوری چینی تبدیل شد که فرهنگ کاری تنبیه‌آمیز این صنعت به نام «۹۹۶» را کنار می‌زند. ”

ساعت کاری بایت دنس

به گفته این شرکت، به کارمندان گفته شده است که نباید بیش از ساعت ۷ بعد از ظهر کار کنند. و باید از قبل برای ماندن بیشتر از آن زمان اجازه بگیرد. کسانی که بدون تایید قبلی بیشتر کار می کنند همچنان می توانند برای جبران خسارت یا مرخصی درخواست دهند. برنامه ۹۹۶ به انتظاراتی اشاره دارد که کارکنان از ۹ صبح تا ۹ شب، شش روز در هفته کار می کنند.

Fan Ning، مسئول روابط عمومی ByteDance، گفت: «سیاست جدیدی که امروز اجرایی شد، کارمندان را از کار کردن خارج از ساعات کاری عادی خود منصرف می‌کند.