شخصی سازی اخرین بازدید  واتس اپ، می تواند یی از دغدغه های شما هم باشد. لاقل آنقدر دغدغه بوده است که واتس اپ، به عنوان یکی از کم اپدیت ترین برنامه های جهان، به دنبال اپدیت کردن و اضافه کردن این ویژگی به آن باشد. در حال حاضر شما نهایتا می توانید اخرین بازدید خودتان را برای مخاطبانتان باز بگذارید و برای دیگران ببندید و اگر دلتان نخواهد یکی از مخاطبانتان اخرین بازدید شما را ببیند، مجبور می شوید آخرین بازدید خودتان را برای همه ببدید و اجازه مشاهده آن را به هیچ کدام از مخاطبانتان ندهید.

اپدیت جدید واتس اپ در سدد آن بر آمده است که این امکان را بهتر کند و به شما اجازه بدهد که برای همان مخاطب مشخصی که نمی خواهید اخرین بازدیدتان را بندید و سایرین  بتوانند آخرین بازدید شما را ببینند. در واقع جدبدترین اپدیت واتس اپ مربوط به همین شخصی سازی کردن آخرین بازدید است.

ما در این مطلب به بیان جزئیات این اپدیت و زمان احتمالی ارائه ان به استفاده کنندگان نسخه های بتا و استفاده کننده های معمولی و همگان پرداخته ایم. اگر برای کسب اطلاعات بیش تر درمورد این اپدیت مشتاق هستید، تا انتهای این خبر با ما همراه باشید. هرچند در صورتی که علاقه ای به مطالعه اخبار مرتبط با واتس اپ و اپدیت های آن دارید، می توانید به این لینک مراجعه کنید و متن اخبار مرتبط را نیز مطالعه کنید.

شخصی سازی آخرین بازدید  واتس اپ

واتس اپ به طور مداوم در پشت صحنه کار می کند تا ویژگی های جدیدی را به سرویس خود اضافه کند و امروز ما در مورد چنین چیزی صحبت می کنیم. نسخه بتا واتس اپ برای اندروید اکنون گزینه ای برای پنهان کردن وضعیت “آخرین بازدید” شما از افراد خاص دارد.

این ویژگی برای چند ماه در حال توسعه فعال بوده است و اکنون در نهایت برای زیرمجموعه ای از آن بخش از برنامه بتا فعال شده است.

این ویژگی چه زمانی در دسترس قرار خواهد گرفت؟

این بدان معناست که امیدواریم به زودی به همه افرادی که از نسخه بتا استفاده می‌کنند و سپس در نهایت به نسخه‌ای از WhatsApp که همه از آن استفاده می‌کنند برسد، اما در اینجا یک هشدار وجود دارد که “به زودی” می‌تواند به معنای “در چند ماه آینده” باشد. با قضاوت برخی از قابلیت‌های جدید واتس‌اپ در گذشته اینکه به دست رسیدن این ویژگی چند ماه طول بکشد چندان دور از ذهن نیست. واتس اپ یکی از محتاط ترین و محافظه کار ترین شرکت ها در زمینه اضافه کردن قابلیت جدید به برنامه خودش است.

به هر حال، در مقطعی در آینده (اجازه دهید به این موضوع بپردازیم)، هر کسی که از واتس اپ استفاده می کند می تواند وضعیت “آخرین بازدید” خود را طوری تنظیم کند که برای همه، مخاطبین، مخاطبین آنها به جز لیست سیاه افراد خاص، و هیچ کس مشاهده شود. گزینه های دیگر قبلاً وجود داشت، چیزی که جدید است گزینه “مخاطبین من به جز…” است.

وقتی آن را انتخاب می‌کنید، می‌توانید انتخاب کنید که برای چه کسی دسترسی «آخرین بازدید» را غیرفعال کنید. طبق معمول در WhatsApp-land، اگر «آخرین بازدید» را برای شخصی غیرفعال کنید، نمی‌توانید «آخرین بازدید» او را نیز ببینید.

کلام پایانی

در نتیجه این اپدیت جدید، واتس اپ، ویژگی اخرین بازدید را ارتقا خواهد داد و افرادی که از این برنامه استفاده می کنند قابلیت این را به دتس خواهند اورد که آخرین بازدید خودشان به روی هرکدام از مخاطبانشان که بخواهند ببندنند بدون آنکه مخاطبان دیگر آن ها دسترسی شان را به آخرین بازدید آن ها از دست بدهند.

با این حال، لازم است این نکته را در ذهن داشته باشسیم که واتس اپ در اپدیت کردن برنامه خیلی محتاط است و با انکه این ویژگی برای بتا در دسترس قرار می گیرد ولی مشخص نیست منظور واتس اپ از به کار  بردن عبارت به زودی، برای همه ی دستگاه ها، کی است. با توجه به این قضیه ممکن است مجبور شویم چند ماه در انتظار این قابلیت جدید بمانیم.

نظر شما درباره این ویژگی جدید چیست؟ ممکن است این ویژگی پیش از شروع سال جدید میلادی برای همگان فعال شده باشد؟ چه ویژگی های دیگری را دوست دارید واتس اپ به برنامه اضافه کند؟ خوشحال می شویم نظر خودتان را در کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع مطلب

توجه داشته باشید که این متن، یک مقاله ترجمه شده است. در صورتی علاقمند به مطالعه یا مشاهده متن اصلی خبر هستید می توانید به این لینک مراجعه کنید و متن اصلی خبر را به زبان اصلی بخوانید. همچنین لازم به ذکر است که در صورت اپدیت شدن این خبر یا به دست رسیدن اخبار بیشس تر درباره واتس اپ و یا اپدیت های آن، ما مطالب به دست رسیده را در همین سایت با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.