روز گذشته گزارشی منتشر شد که ادعا می‌کرد گوشی آینده اپل به نام آیفون ۱۴ پرو احتمالا از جنس تیتانیوم ساخته می‌شود. منبع انتشار این خبر گفته است که اپل احتمالا از آلیاژ تیتانیومی در شاسی یا فریم داخلی این گوشی جدید استفاده می‌کند. این غول تکنولوژی در میان محصولات خود تا به حال از آلیاژ تیتانیومی هم استفاده کرده است که در این میان می‌توانیم به اپل واچ و اپل کارت اشاره کنیم.

تیتانیوم از بسیاری فلزها مقاوم‌تر است و برای مثال باید بگوییم که مقاومت آن از استیل ضدزنگ حدود ۳ برابر بیشتر گزارش شده در حالی که سبک‌تر است. از طرف دیگر تیتانیوم بیشتر در معرض خط و خش قرار دارد که می‌تواند باعث شود نمای بدنه ظاهر بدی بگیرد. اپل ممکن است برای رفع این مشکل در آلیاژ موردنظرش از یک فلز دیگر هم در کنار تیتانیوم بهره بگیرد.

بر اساس این گزارش، تنها گوشی‌های خانواده آیفون ۱۴ از آلیاژ تیتانیومی در بدنه برخوردار می‌شوند. در این گزارش همچنین اشاره شده است که آیفون ۱۴ با تفاوت‌های چشمگیر داخلی در مقایسه با آیفون ۱۳ طراحی می‌شود. همچنین گفته می‌شود که سال آینده دیگر گوشی مینی در کار نیست و تنها دو مدل آیفون اینچی و دو مدل ۶٫۷ اینچی معرفی خواهد شد.