تا معرفی رسمی گلکسی اس ۲۲ هنوز چند ماه دیگر باقی مانده، اما طی چند هفته گذشته شایعات زیادی در مورد این گوشی منتشر شده است. آخرین اطلاعات فاش شده از سوی یکی از کارمندان سابق سامسونگ، نشان می‌دهد که تمامی مدل‌های گلکسی اس ۲۲ با تراشه اسنپدراگون عرضه خواهند شد.اما اکنون به نظر می رسد که اینطور نخواهد بود. به گفته‌ی مشاور معروف IceUniverse، برخی از مناطق همچنان نسخه اگزینوس۲۲۰۰ گلکسی اس ۲۲ را دریافت خواهند کرد. افشاگر اوایل امروز در توییتی نوشت: خبر جدیدی دریافت کرده ام که اگزینوس ۲۲۰۰ هنوز در سری گلکسی اس ۲۲ در برخی کشورها و مناطق وجود دارد.

پس یعنی کدام یک درست است؟  با توجه به گفته GalaxyClub.nl : گلکسی های مجهز به اسنپدراگون در بازارهای بیشتری نسبت به معمول، عرضه خواهند شد، اما طبق گزارش‌ها، نسخه اگزینوس هنوز وجود دارد.

نسخه اگزینوس گلکسی اس ۲۲  در مقابل نسخه اسنپدراگون

خب پس مشکل اصلی چیست؟ آیا این دو چیپست تا این حد با هم تفاوت دارند؟ در چند سال گذشته، بحث‌های شدیدی علیه سیلیکون اگزینوس در گوشی‌های هوشمند گلکسی وجود داشت. کاربران نسبت به همتایان اسنپدراگون خود از ضعیف بودن واحدهای مجهز به اگزینوس شکایت داشتند.

سامسونگ قول داد مشکل های موجود در سیلیکون های خود را اصلاح کند و قراردادی در جهت همکاری با AMD امضا کرد. اگزینوس ۲۲۰۰ جدید دارای پردازنده گرافیکی AMD با معماری RDNA و قابلیت ردیابی پرتو خواهد بود.اینکه آیا این گوشی با گلکسی اس ۲۲ مجهز به اسنپدراگون برابری خواهد کرد یا خیر، هنوز مشخص نیست.

در سال ۲۰۱۹، حتی درخواستی از سوی کاربران عصبانی از سامسونگ برای توقف فروش گوشی های هوشمند مجهز به اگزینوس وجود داشت. حتی امروزه، اجماع عمومی این است که گوشی‌های گلکسی اسنپدراگون کمی بهتر از همتایان اگزینوس خود عمل می‌کنند، به خصوص در مورد کارایی و عمر باتری.

حالا کدام یک را باید انتخاب کرد؟

ما در اینجا تصمیم داریم این دو تراشه را تحت ررسی قرار دهیم، اما به جرات می توان گفت که چیپست اسنپدراگون، به خصوص مدل های پرچمدار، گزینه ای فوق العاده است. این تراشه به طور گسترده در صنعت گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار گرفته است.

اسنپدراگون ۸۹۸ از همان معماری ۱-۳-۴ سه خوشه ای قبلی خود استفاده می کند.و با قضاوت بر اساس اعداد فاش شده بنچمارک، هیچ مورد جدید بدی وجود نخواهد داشت. این را نمی توان در مورد اگزینوس ۲۲۰۰ هم گفت.اگرچه همکاری با AMD هیجان انگیز است و پردازنده گرافیکی RDNA ممکن است با Adreno 730 همتراز باشد یا نباشد، هنوز ناشناخته های زیادی وجود دارد.

گلکسی اس 22

می‌توانیم از سری پیکسل ۶ و تراشه تنسور اطلاعاتی را در نظر بگیریم. این یک چیز کاملاً جدید است که با هنجار اسنپدراگون متفاوت است، اما به همان اندازه که ممکن است نوآورانه باشد، هنوز هم عقب مانده است. به هر حال ما تقریباً مطمئن هستیم که ایده جدید تنسور بهتر خواهد بود.

شایعات منتشر شده در مورد سامسونگ گلکسی اس ۲۲ تا به الان

رویداد بعدی Galaxy Unpacked برای سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ برنامه ریزی شده است، اما تقریباً همه چیز در مورد تلفن های جدید فاش شده است یا حداقل یک شایعه در مورد آنها منتشر شده است. در ماه سپتامبر، اندازه باتری گلکسی اس ۲۲ پلاس و گلکسی اس ۲۲ اولترا در فهرست گواهینامه ۳C ظاهر شد که اساساً با ظرفیت‌های نسل قبلی مطابقت دارد.

شایعه دیگری در مورد این نام تجاری حدس زده شده که نشان می دهد گلکسی اس ۲۲ اولترا در واقع می تواند نوت ۲۲ اولترا نیز نامیده شود. وزن هر مدل گلکسی اس ۲۲ نیز به بیرون درز کرده است که نشان می‌دهد مدل‌های جدید همگی مقداری از وزن هایشان کاسته شده است.

گلکسی اس 22

پردازنده داخل سری گلکسی اس ۲۲ داستان کاملاً دیگری است. شایعه شده است که نسل بعدی سیلیکون سامسونگ ، اگزینوس ۲۲۰۰  دارای پردازنده گرافیکی AMD Voyager و معماری ترانزیستور نسل بعدی سامسونگ است، و با قضاوت بر اساس مواد مطبوعاتی فاش شده، ممکن است این مورد درست باشد. متأسفانه گلکسی اس ۲۲ نیز مانند نسل های قبلی خود از اسلات کارت حافظه microSD برخوردار نخواهد بود.

در نهایت، اطلاعاتی در مورد انواع رنگ های سری جدید گلکسی اس ۲۲ وجود دارد. رنگ Burgundy Red به احتمال زیاد دوباره وجود خواهد داشت و بر اساس افشای دیگری توسط IceUniverse،  رنگ سبز نیز به رنگین کمان گلکسی اس ۲۲ وارد خواهد شد.

 

منبع مطلب