بنا به گفته افشاگر leaksterDigitalChatStation ، هوآوی در حال کار بر روی یک سیستم شارژ سریع ۹۰ واتی با سیم است. آخرین سوپر شارژری که معرفی شد، ۶۶ واتی و متعلق به سری Mate 40 هوآوی بود؛ گوشی نوا ۸i جدید نیز این قابلیت را دارد که باتری ۴۳۰۰ میلی آمپرساعتی آن فقط در ۳۸ دقیقه، کاملا شارژ می‌شود.

آیا این بدان معنی است که هوآوی P50 قابلیت شارژ ۹۰ وات خواهد داشت؟ خیر هیچ تضمینی وجود ندارد؛ ۳C اخیراً گوشی با شارژ ۶۶ واتی را تأیید کرده که ممکن است نسخه P50 با قدرت S888 و فقط LTE باشد. شاید مدل ۵G مبتنی بر کایرین ۹۰۰۰ سریع‌تر باشد.

این‌طور که به گوش می‌رسد امسال شاهد رونمایی سری Mate 50 نخواهیم بود ، بنابراین P50 می‌تواند تنها گوشی پرطرفدار هوآوی عرضه شده در سال ۲۰۲۱ باشد. انتظار می‌رود سری P50 در تاریخ ۲۹ ژوئیه رونمایی شود ، اگرچه این اطلاعات هنوز تأیید رسمی نشده است.

هوآوی در هنگام رونمایی Mate 40 ادعا کرد که این شرکت شارژ ۱۲۰ واتی و حتی ۲۰۰ واتی را آزمایش کرده است ، اما چون در مورد ظرفیت باتری نگران بود، تصمیم به عرضه آن نگرفت. این شرکت اخیراً برای شارژر ۱۳۵ واتی خود گواهینامه دریافت کرده است ، بنابراین قابلیت شارژ ۹۰ واتی در اواسط راه است.