سود چشم‌گیر اپل در سال جاری موضوعی است که این مقاله سعی دارد اطلاعاتی درباره آن به شما بدهد. از حیث اعداد و ارقام اقتصادی، امسال برای اپل سال پربرکتی بوده است!  اگر دقیق‌تر بخواهیم به این موضوع اشاره بکنیم، می‌توانیم ریز اعداد و ارقام مربوط به هر محصول و افزایش آن را برای شما بازگو کنیم. اپل سال مالی خود را با رکورد ۸۳٫۴ میلیارد دلار درآمد و درآمد هر سه‌ماهه ۱٫۲۴ دلار به پایان رسانده است. این اعداد را می‌توان یک پیشرفت چشمگیر در کارنامه اپل دانست. البته، اپل در کنار تمام موفقیت‌هایی که در سال جاری به دست آورد، سود کلان ۸۵ ملیارد دلاری وال‌استریت را از دست داد. در ادامه این مطلب ما مبالغ دقیق سود اپل را در هر زیرمجموعه برای شما بیان خواهیم کرد.

آیفون

اگر بخواهیم از کلان‌ترین سودی که اپل بدست آورده و محصولی که بیش‌ترین ممبلغ را در سال عاطی به خودش اختصاص داده شروع کنیم، لازم است این تیتر را درباره آیفون بنویسیم. آیفون‌های اپل با بدست آوردی سودی معادل ۳۸٫۹ میلیون دلار، روی سکوی اول سود اپل نشسته‌اند و محصولات دیگر به ترتیب بعد از این محصول قرار گرفته‌اند. همنطور که گفتیم، آیفون امسال سودی ۳۸٫۹ ملیاردی برای کمپانی در پی داشت. با یک مقایسه سر انگشتی با مبالغ به دست آمده از سال گذشته، می‌توانیم متوجه رشد چشمگیر این درصد بشویم. همانطور که می‌دانید در سال ۲۰۲۰، کمپانی اپل از فروش آیفون حدود ۲۶٫۴ ملیارد دلار در سه‌چهارم آخر ماه ۲۰۲۰ بدست آورده بود. علاوه بر این، مک هم امسال در کنار اپل و ایفون به سود خوبی رسید. مک امسال حدود ۹ ملیارد دلار بدست آورد که در کارنامه فروش او در این سال‌ها بی‌سابقه بوده است.

آی‌پد و لوازم جانبی

جایگاه دوم سود و فروش بعد از آیفون، متعلق به آیپد است. آی‌پد امسال  ۸٫۳ میلیارد دلار سود  تولید کرد. با یک مقایسه ساده با فروش آیپد در سال گذشته می‌توانیم متوجه افزایش ۲۱ درصدی فروش آیپد در سال جاری بشویم.  تمام این افزایش‌های سود برای لوازم اصلی اپل هستند و ما هنوز حرفی از سود هنگفت و ارتقای چشمگیری که اپل در قفروش لوازم جانبی خود داشته را برای شما بیان نکرده‌ایم. پوشیدنی‌های جانبی اپل مثل اپل‌واچ، با فروش ۸٫۸ ملیارد دلاری، رشد ۲۶ درصدی نسبت به سال گذشته داشته‌اند. همچنین لازم به ذکر است که اپل از طریق سایر لوازم جانبی محصولاتش نیز، افزایشی ۱۱ درصدی را در سال جاری از آن خودش کرده است.

مجموع سود

برای سال مالی کامل خود، منتهی به سپتامبر ۲۰۲۱، فروش اپل در مجموع به ۳۶۵٫۸ میلیارد دلار رسید که ۳۳ درصد بیشتر از ۲۷۴٫۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ است.

منبع مطلب:

https://www.gsmarena.com/apple_posts_record_q4_iphone_ipad_and_services_all_up_from_last_year-news-51638.php