معرفی سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی  جدید سامسونگ به زودی

 دوربین سامسونگ ، ساعاتی پیش افشاگر معروف توییتر خبر داغی مبنی بر معرفی سنسور جدید گوشی های samsung فاش کرد. این اکانت توییتری که Universelce@ نام دارد،غالبا اخبار دقیقی را افشا می کند و توییت های زده شده او به واقعیت خیلی نزدیک است.

به گفته او سامسونگ ایزوسل که وظیفه تولید حسگر های دوربین این کمپانی را بر عهده دارد، از سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی جدید خود رونمایی خواهد کرد. این حسگر از معماری جدید سنسور های این شرکت بهره خواهد برد که HP1 نام خواهد داشت.

دوربین سامسونگ
سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی

علاوه بر این احتمالا سامسونگ از سنسور ۵۰ مگاپیکسلی با معماری GN5 نیز رونمایی خواهد کرد.

به گفته این افشاگر این خبر اختصاصی او است و پیش بینی کرده که فردا خبر های رسمی از این سنسور ها منتشر شود. باید دید که این حسگر ها دقیقا چه تفاوتی با نسل قبل خود دارند و دقیقا از چه تکنولوژی خواصی بهره خواهند برد؟ آیا این حسگر ها می توانند انقلابی در دنیای دوربین سامسونگ ایجاد کنند و سامسونگ را به صدر جدول برترین دوربین های گوشی موبایل بیاورند؟

همکاری سامسونگ و شیائومی

بر اساس گفته بسیاری، این دو شرکت با همکاری یکدیگر در حال توسعه و تولید یک دوربین ۲۰۰ مگایپسکلی هستند. با توجه به افشاگری Ice universe، می‌توان مطمئن بود که سامسونگ قصد استفاده از این سنسور را در گلکسی اس ۲۲ نخواهد داشت. در عوض این شرکت از یک نسخه بهبود یافته نسل سوم حسگر ایزوسل HM3 استفاده خواهد کرد.

این موضوع می‌تواند برای کسانی که امیدوار به دیدن آخرین و برترین فناوری‌های این شرکت در پرچمداران آن هستند، نا امید کننده باشد. از طرفی این مسئله به این معنا است که اولویت سامسونگ کیفیت نهایی دوربین است.

نظر شما چیست؟به نظر شما سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی چقدر می تواند برای کاربران مفید باشد؟