سری جدید آیفون

براساس جزئیات انتشار یافته از منابع مختلف، مشخص است اپل قصد دارد مدل مینی را از سری گوشی‌های آیفون ۱۴ حذف و به جای آن نسخه جدیدی با نام آیفون ۱۴ مکس مجهز به نمایشگر ۶.۷ اینچی جایگزین کند. در نتیجه نسل بعدی آیفون احتمالا در چهار مدل و با طراحی نو و چشمگیر از راه می‌رسند.

کم فروش رفتن مینی

طبق جزئیات انتشار یافته آیفون ۱۲ مینی در مقایسه با آیفون ۱۲ پرو مکس فروش خوبی نداشته و در همین راستا اپل تصمیم گرفته این مدل را از سری گوشی‌های ۲۰۲۲بردارد  و به‌جای این مدل، مدل دیگری تحت عنوان آیفون ۱۴ مکس با صفحه نمایشگری بزرگ‌تر نسبت به نمایشگر مدل گوشی‌های آیفون مینی وارد بازار کند.

دیزاین جدید آیفون

جان پروسر از منبعی که در بازار می باشد می‌گوید ظاهرا گوشی‌های آیفون ۱۴ با طراحی نو و چشم گیری معرفی خواهند شد. البته قبل رونمایی از مدل های آیفون ۱۳ رندرهایی از مدل های آیفون ۱۴ با طراحی متفاوتی نیز در این منبع انتشار یافت.

ممکن است آیفون ۱۴ مکس با نمایشگر ۶.۷ اینچی وارد بازار شود و دو مدل دیگر یعنی گوشی‌های آیفون ۱۴ پرو مکس و آیفون ۱۴ پرو دارای صفحه نمایشگرهای ۶.۱ اینچی خواهند بود.

عرضه مکس بجای مینی

البته فعلا نمی‌توانیم این اطلاعات را تأیید یا تکذیب کنیم؛ ولی احتمالا اپل هم تحت تأثیر این گزارش‌ها قرار خواهد گرفت و برای اولین بار یک گوشی با نمایشگر بزرگ بدون پسوند پرو را روانه بازار جهانی کند. همان گونه که بیان کردیم دلیل حذف آیفون مینی از سری مدل های آیفون ۱۴، فروش کمتر آیفون ۱۲ مینی نسبت به آیفون ۱۲ پرو مکس می باشد.نتیجه ها مشخص کرده که فروش آیفون ۱۲ پرو مکس به دلیل اینکه دارای  نمایشگر بزرگ‌تر، نسبت به سایر مدل های آیفون ۱۲ بالاتر بوده است.

 

به نظر شما حذف مدل آیفون مینی تصمیم درستی می باشد یا غلط؟

با توجه به اینکه مدل های آیفون فقط در زمینه اندازه نمایشگر و عمر باتری با سایر گوشی‌های آیفون متفاوت هستند و در سایرموارد مشخصات کاملاً یکسانی با دیگر مدل های آیفون را دارند، می توانیم بگوییم این مدل گوشی‌ها ارزش خرید بالایی دارند و امکان دارد حذف آن‌ها  خبر خوشی برای طرفداران گوشی‌های آیفون نباشند. البته برخی از افراد توانایی خرید آیفون پرو و پرو مکس را ندارند و در صورت توقف تولید آیفون مینی،  دیگر نمی توانند گوشی جدید آیفون را خریداری کنند.