مدتی است که برای برخی از کاربران سرویس سامسونگ کلاد مشخص شده است که این سرویس عمری طولانی نخواهد داشت. حالا به تازگی سامسونگ نیز رسما این را اعلام کرده است و در بیانیه خود خبر از جایگزینی این امکان با OneDrive مایکروسافت داده است. طبق این اطلاعیه Samsung Cloud در تاریخ ۹ تیرماه ۱۴۰۰ قابلیت همگام سازی آلبوم تصاویر و اطلاعات ذخیره شده در My Files را از دست خواهد داد.

البته سامسونگ کاربران خود را بدون چنین سرویسی رها نخواهد کرد و OneDrive مایکروسافت را جایگزین سامسونگ کلاد معرفی کرده است. همانطور که در پاراگراف قبلی توضیح دادیم این یک اقدام ناگهانی نیست و سامسونگ از سال گذشته به دنبال شروع همکاری این چنینی با مایکروسافت است.

غیر فعال شدن سرویس سامسونگ کلاد در سه فاز انجام خواهد شد. در از اول از ثبت نام کاربران جدید در سامسونگ کلاد جلوگیری به عمل می‌آید. سپس انتقال سامسونگ کلاد به محصولی دیگر غیرممکن خواهد شد و در نهایت سبه طور کلی غیر فعال می‌شود و داده‌ها پاک خواهد شد.

هم چنین از نظر مکانی نیز تاریخ غیر فعال سازی نیز تفاوت‌هایی خواهد داشت. به این صورت که در اروپا، آمریکا، آُسیا و اقیانوسیه از همان تاریخ ۹ تیر ۱۳۹۹ شاهد غیر فعال سازی خواهیم بود و در دیگر مناطق از تاریخ ۹ شهریور ماه سامسونگ کلاد غیرفعال می‌شود.