سانسور دلیلی است که شیائومی به خاطر بررسی و رد آن یک شرکت را استخدام کرده است. اگر به طور تصادفی از حلقه خارج شده‌اید،  بهتر است بدانید این تنها مشکل شما نیست. شیائومی در حال حاضر در لیتوانی مورد انتقاد قرار گرفته است زیرا معاون وزیر دفاع این کشور از این شرکت به دلیل اعمال سانسور در گوشی‌های هوشمند خود انتقاد کرده است. غول فناوری چین اتهامات را رد کرد و اکنون یک شرکت شخص ثالث را استخدام کرده است که به بررسی ادعاهای دولت لیتوانی می‌پردازد. اما مشخص نشد که کدام شرکت را استخدام کرده است، اما تأیید کرد که شرکت استخدام شده در اروپا مستقر است.

به گفته وزارت دفاع لیتوانی، شیائومی برخی واژه‌های جستجو مانند “تبت آزاد” ، “زنده‌باد استقلال تایوان” و “جنبش دموکراسی” را مسدود می‌کند وزیر امور خارجه از همه تلفن‌های چینی را دراسرع‌وقت “دور بیندازد”. شیائومی گفت که این فیلترها برای منطقه اتحادیه اروپا خاموش هستند.

 

سپس، دولت لیتوانی مدعی است که فیلتر سانسور می‌تواند در هر زمان از راه دور دوباره فعال شود. این شرکت چینی استدلال می‌کند که این فیلترها یک استاندارد صنعتی هستند و معمولاً برای محافظت از کاربران در برابر محتوای پورنوگرافی و محتوایی که برای کاربران محلی توهین‌آمیز است استفاده می‌شود.

 

 

 

منبع مطلب