سامسونگ گلکسی S22 و تغییرات جالب آن

 سامسونگ گلکسی S22 در ژانویه ۲۰۲۲ وارد بازار می‌شود. باتوجه‌به اینکه تقریباً عکس کامل Samsung Galaxy S22 در چند هفته گذشته موردتوجه قرار گرفته است، من گزارشات ناامیدکننده و منفی زیادی را  در مورد این گوشی هوشمند مشاهده کرده‌ام.

این نظرات و بازخوردهای منفی به دلیل یک سری تغییرات و آپشن‌هایی است که  سامسونگ قبلا آن‌ها را ارائه می‌داده و توسط گوشی های Galaxy S22 ارائه نشده است. عدم وجود دوربین‌های زیر پنل یا تغییرات منفی کوچک در برخی مشخصات مانند ظرفیت باتری را می‌توان از این دست ویژگی‌ها دانست.

من همچنین قطعات تجزیه‌وتحلیل را مشاهده کرده‌ام که اعلام می‌کنند رویکرد سامسونگ با S22 کاملاً خارج از خطا و گیج کننده است، با این مفهوم که S22 Ultra با قابلیت قلم دیجیتال S Pen کامل ارائه می‌شود و  می‌توان گفت مانند جانشین سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ عمل می‌کند.  این تغییر تقریبا فراتر از حد تصور من بود و ویژگی فوق‌العاده‌ای است که به این گوشی اضافه شده.

اما از نظر من نمی‌توانم بیشتر با هیچ یک از این موارد مخالف باشم. من نه‌تنها ساختار گزارش شده محدوده S22 را تغییری مثبت و عاقلانه می‌دانم، بلکه بابت ویژگی‌هایی که این گوشی ارائه می‌دهد بسیار هیجان‌زده نیز هستم.

محدوده جدید سامسونگ GALAXY S22 RENGE

گفته می شود که مجموعه Samsung Galaxy S22 شامل سه گوشی است: Galaxy S22 ، Galaxy S22+ و Galaxy S22 Ultra.

گفته می‌شود که Galaxy S22 و Galaxy S22+ به عنوان جانشینان مستقیم Galaxy S21 و Galaxy S21+ خواهند بود، در حالی که تصور می شود Galaxy S22 Ultra با تغییر شکل در جانشین گلکسی نوت، که به عنوان طیف وسیعی در حال تغییر است، دارای طراحی مجدد است.

این بدان معناست که محدوده Galaxy S22 شامل دو گوشی سنتی سری Galaxy S و یکی خواهد بود، بنابراین شایعات حاکی از آن است که ترکیبی بین گل سرسبد سری S و گوشی گلکسی Note با حفره قلم دیجیتالی تعبیه شده است

بنابراین، آنچه که گوشی های S22 ارائه می دهند ، سری Galaxy S و سری Galaxy Note در یک محدوده گوشی های هوشمند است. حالا یکی دوباره به من بگوید چرا این چیز بدی است؟

به‌طورجدی، این سوال مطرح است که چرا مصرف‌کنندگان نمی‌خواهند در آینده انتخاب بیشتری داشته باشند؟ در حال حاضر ما هیچ گوشی گلکسی نوت نداریم، زیرا سامسونگ گلکسی نوت ۲۱ هرگز نور روز را نمی‌بیند و در حالی که Galaxy S21 Ultra از عملکرد S Pen پشتیبانی می‌کند، ولی با قلم S همراه نیست و نمی‌توانید آن را ذخیره کنید .

سامسونگ ساده‌سازی دو محدوده خود را در اینجا تکمیل کرده است و اکنون هر دو تجربه تلفن را در یک محدوده ارائه می‌دهد. مشکل این کجاست؟

تلفن‌های SAMSUNG GALAXY S22 در حال ارائه در شرایط عملکرد

همه ما دوست داشتیم که سامسونگ طراحی ساده و همیشگی را ارئه دهد. و یک دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش داشته باشیم.  اما وقتی دوربینی به این با کیفیتی ارائه می‌شود، قراردهی آن در پنل زیر صفحه نمایش کار بسیار دشواری است. می‌توان گفت این کار تقریبا نشدنی است.

در مورد کاهش ظرفیت باتری نیز صحبت می‌شود، اگرچه مطمئناً ایده‌آل نیست، اما به نظر نمی‌رسد که بسیاری از گزارش‌ها آن را شکست دهند و به خصوص زمانی که محدوده Galaxy S22 مجهز به همان انرژی باشد. صرفه جویی در فناوری صفحه نمایش که در Samsung Galaxy Z Fold 3 عرضه شد در این گوشی هم به چشم می‌خورد. در تیجه کاهش ظرفیت باتری و تناسبی که با کم‌مصرف‌تر بودن گوشی دارد، باعث می‌شود که شما تغییر زیادی را از نظر کیفیت باتری احساس نکنید.

ابعاد گوشی‌های S22 نیز نسبت به سال گذشته کوچکتر است، به این معنی که صفحه نمایش آن کمی قدرت کمتری  از نمونه قبلی خود دارد. و گوشی‌ها نیز از بهینه سازی های ارائه شده توسط اندروید ۱۲ نیز سود خواهند برد. تعجب نخواهم کرد اگر عمر باتری گلکسی S22 مانند سال گذشته باشد.

شارژر سریع ۴۵ واتی

آیا شما  مشخصات اصلی سری Galaxy S22 را مشاهده کرده اید؟ Qualcomm Snapdragon 895  Exynos 2200 system-on-chips ، GPU مجهز به معماری پیشرفته RDNA 2 AMD ، مجموعه RAM و حافظه مورد نیاز برای هر کاربر این گوشی واقعا ترکیب خوبی در آن ایجاد کرده‌اند و من نمی‌توانم نگاه انتقادی یک طرفه افراد به آن را درک کنم. این گوشی به طور واضح از ساختار و تراشه‌های خوبی برخوردار است.

بله، سامسونگ گلکسی S22 قصد ندارد در تست های بنچمارک A15 Bionic آیفون ۱۳ را شکست دهد، اما  این تمام ماجرا نیست. و نمی‌توانیم تنها چیزی که این دستگاه نیاز دارد را پیروزی بر آیفون جدید بدانیم. همه این پردازنده‌ها قدرت بیش از اندازه کافی را برای پردازش هر برنامه یا بازی موبایلی که امروزه در دسترس است ارائه می‌دهند و عملکرد در رابط کاربری نیز بسیار روان عمل می‌کنند. همه گوشی های گلکسی S22 می توانند تجربه کاربران را در بالاترین سطح ارائه دهند.

قیمت سامسونگ GALAXY S22

سامسونگ گلکسی S22 نیز احتمالاً ارزان‌تر از نسخه قبلی خود است. شایعات بسیار قوی وجود دارد که نشان می‌دهد قیمت گلکسی S22 و گلکسی‌ S22پلاس به اندازه گوشی های S21 نخواهد بود و این بدان معناست که تمام این عملکرد بدون خالی کردن شدید جیب و کیف‌پول شما ارائه می‌شوند.

S22 Ultra احتمالاً از این کاهش پیروی نخواهد کرد، زیرا باید افزایش قیمت مربوط به قلم S Pen را در آن در نظر بگیرد، اما اگر در نهایت با همان قیمت S21 Ultra به فروش برسد، چندان باعث تعجب نیست.

در نتیجه، مجموعه Galaxy S22 یک نمونه خوب برای طرفداران گوشی های سامسونگ به نظر می رسد که همه آن‌ها  می توانند تجربه ارتقا یافته سری Galaxy S را ارائه دهند، در حالی که یک گلکسی نوت برتر را نیز معرفی می کند.

منبع