چند روز پیش گزارش کردیم که کمپانی سامسونگ قصد دارد یک خانواده گوشی‌ جدید را متمرکز بر دوربین توانمند در میان میان رده‌ها و تحت عنوان Galaxy F معرفی کند. همچنین این غول تکنولوژی کره‌ای چند روز با انتشار پوستری در توییتر با هشتگ Galaxy F این پیش بینی احتمالا را مورد تایید قرار داد. سامسونگ هیچ جزئیات دیگری را در این باره منتشر نکرد اما شایعه‌های مرتبطی وجود دارد که گوشی جدید Galaxy F41 احتمالا اولین گوشی هوشمند سازنده از همین خانواده است.

صفحه پشتیبانی وب مربوط به گوشی سامسونگ Galaxy F41 با شناسه SM-F415F چند روز پیش در وب‌سایت سامسونگ هند دیده شد. همچنین راهنمای کاربری آن نشان می‌دهد که گوشی مذکور به نمایشگری با ناچ قطره‌ای مجهز می‌شود.

در پنل پشتی این گوشی جدید هم حسگر فیزیکی تشخیص اثرانگشت قرار می‌گیرد و ماژول دوربین اصلی آن سه لنز دارد. این لنزها شامل حسگرهای استاندارد و فوق عریض می‌شود اما هویت لنز سوم هنوز مشخص نیست.

با توجه به برخی اخبار فاش شده قبلی، گوشی جدید Galaxy F41 همچنین از پردازنده داخلی اگزینوس ۹۶۱۱ قدرت می‌گیرد و ۶ گیگابایت رم دارد. بسیاری معتقدند که گوشی جدید Galaxy F41 درواقع همان گوشی سامسونگ Galaxy M31 با دو ظرفیت داخلی مختلف و در رنگ بندی سه گانه است اما شایان ذکر است که گوشی سامسونگ Galaxy M31 در ماژول دوربین اصلی خود چهار لنز داشت و حالا F41 با دوربین سه گانه طراحی شده است.

از گوشی سامسونگ Galaxy F41 چه می‌دانیم؟

این گوشی جدید همچنین در کنسول گوگل پلی دیده شده است. بر اساس اطلاعات مندرج در این منبع، Galaxy F41 نمایشگر فول اچ دی پلاس ۱۰۸۰ در ۲۳۴۹ با تراکم پیکسلی ۴۲۰ PPI دارد و از اگزینوس ۹۶۱۱ با ۶ گیگابایت رم بهره می‌برد.

یک افشاگر معتبر هندی هم تصویر شماتیک مربوط به Galaxy F41 در افشا کرده است. بر اساس این تصویر، ناچ قطره‌ای و دوربین اصلی سه گانه تایید می‌شود. همچنین انتظار می‌رود پورت ارتباطی USB-C در میانه بریدگی‌های بلندگو و جک هدفون ۳٫۵ میلی متری قرار گیرد و دکمه‌های فیزیکی هم در کناره بدنه تعبیه شوند.

امروزه بسیاری از سازندگان در توسعه گوشی‌های میان رده خود هم از لنز استاندارد ۶۴ مگا پیکسلی استفاده می‌کنند اما ممکن است کیفیت لنزهای دیگر ماژول چندان مناسب نباشد. به همین ترتیب فرصت کافی برای ورود سامسونگ به این بخش و بهبودش وجود دارد. انتظار می‌رود گوشی‌های خانواده جدید Galaxy F41 به دوربین با لنزهای باکیفیت و همچنین امکانات نرم افزاری چشمگیر مجهز شوند.