انتظار می‌رود کمپانی کوالکام طبق روال قبلی، جدیدترین تراشه پرچمدار خود را دسامبر امسال معرفی کند. همچنین انتظار داریم که این پردازنده موبایلی جدید اسنپدراگون ۸۷۵ نامیده شود. بر اساس گزارش‌هایی که رسانه‌های کره جنوبی منتشر کرده‌اند، کمپانی سامسونگ در بخش نیمه رساناها توانسته است پیشنهاد همکاری بهتری را در مقایسه با کارخانه TSMC به کوالکام ارائه دهد و بدین ترتیب قرار است نسل آینده تراشه‌های پرچمدار موبایلی برند کوالکام توسط سامسونگ ساخته و تولید شود.

Samsung Semiconductor Company درواقع یکی از بخش‌های کسب و کار Samsung electronics و همچنین بزرگترین سازنده و تولید کننده نیمه رساناها در ۲۰ سال اخیر است. این قرارداد همکاری اخیر به کمپانی سامسونگ کمک می‌کند تا موقعیت خود را بیش از پیش تقویت کند. در گزارش رسانه‌های کره جنوبی اشاره شده است که این قرارداد شامل همه تراشه‌های اسنپدراگون ۸۷۵ می‌شود و هزینه‌ای حدود ۸۵۰ میلیون تا ۱ میلیارد دلار برای کوالکام در بر دارد.

کمپانی امریکایی کوالکام در ابتدای ماه سپتامبر و در خلال برگزاری نمایشگاه بین المللی IFA 2020 سخنرانی کوتاهی اجرا کرد و در خلال آن هم بسیاری از کمپانی‌های تولید کننده گوشی‌های هوشمند بار دیگر تمایل قوی خود را برای استفاده از تراشه‌های موبایلی کوالکام اسنپدراگون اعلام کردند. در این میان می‌توانیم به برندهای شیائومی و اوپو اشاره کنیم و همچنین باید بگوییم که انتظار داریم پرچمدار آینده شیائومی از خانواده Mi در ماه مارس آینده مجهز به پردازنده داخلی کوالکام اسنپدراگون ۸۷۵ معرفی شود.