تراشه اگزینوس ۱۰۸۰ اولین تراشه ۵ نانومتری سامسونگ ( بطور کلی یکی از اولین ها) بود، اما یک محصول میان رده محسوب می شد. تراشه اگزینوس ۲۱۰۰ تراشه پرچمدار بود. Leakster Ice Universe گزارش می دهد که سامسونگ در حال کار بر روی یک تراشه نانومتری جدید است که پایین تر از ۱۰۸۰ خواهد بود و گوشی های سطح پایه را هدف قرار می دهد.

توضیحات اولیه

این تراشه (به طور گیج کننده ای) اگزینوس ۱۲۸۰ نامیده می شود. ما اطلاعاتی در مورد ترکیب CPU و GPU نداریم، اما باید یک پله پایین تر از ۱۰۸۰ باشد که دارای چهار هسته Cortex-A78، چهار هسته Cortex-A55 و یک Mali G7M P10 است.

جالب اینجاست که این ممکن است اولین چیپست ۵ نانومتری سطح پایه باشد. پیشنهادات میان رده ای مانند خود اگزینوس ۱۰۸۰ و اسنپدراگون ۷۸۰G وجود دارد، اما برای گوشی های ارزان تر چیزی وجود ندارد.

ادامه توضیحات

این به زودی تغییر خواهد کرد زیرا طبق گفته Ice، سامسونگ در ۱۰ نوامبر(۱۹ آبان) از اگزینوس ۱۲۸۰ رونمایی خواهد کرد. جالب است ببینیم چه کسی در جشن معرفی شرکت می کند، vivo معمولاً طرفدار چنین تراشه هایی است (در واقع، این تنها سازنده‌ای است که از اگزینوس ۱۰۸۰ در محصولات خود استفاده می‌کند).

به هر حال، Ice قبلا گزارش داده بود که سامسونگ در سال جاری از سه چیپست جدید رونمایی خواهد کرد. البته یکی از آن‌ها، قدرت گرافیکی مبتنی بر AMD، Exynos 2200، دیگری مدل پایه اگزینوس ۱۲۸۰خواهد بود که نقطه‌ای باز در رده میانی برای تراشه سوم باقی می‌گذارد.

 

 

منبع مطلب