این محصول، خیلی جالب به نظر می‌رسد. اما اینطور که بویش می‌آید، تا تولید این محصول خیلی مانده است. سال‌های زیادی طول خواهد کشید تا وارد بازار شود.

سر تیتر اخبار

نمونه اولیه گوشی سامسونگ تاشو، در IMID 2021 به نمایش گذاشته شد.
نکته جالب در مورد این محصول، تفاوت آن با نمونه‌های تاشو قبلی است. تمام تاشوهایی که قبل این ساخته شده‌اند، تنها یک بار تا می‌شدند. اما این نمونه اولیه، دو بار تا می‌شود.
با این حال، بسیار بعید است که این نمونه اولیه، به این زودی‌ها به تولید انبوه برسد. ما برای استفاده از این محصول، باید سال‌های زیادی صبر کنیم.

نسل چهارم گوشی‌های تاشو

گوش‌های تاشویی که اکنون در بازار هستند، نسل سوم تاشوهای سامسونگ به حساب می‌آیند.  حداقل تا نسل سوم، هیچ خبری از گوشی‌هایی که بیش‌تر از دو بار تا بشوند نبود. « چرا تمام گوشی‌های تاشو تنها دو بار تا می‌شوند؟» اینطور به نظر می‌رسد که سامسونگ این سوال را از خودش پرسیده باشد. و این نمونه اولیه، نتیجه یک جواب «چرا که نه!» به همین سؤال باشد.
از آنجایی که سامسونگ نمونه اولیه این محصول را ساخته و به نمایش گذاشته، احتمالاً برنامه‌هایی برای تولیدش را دارد. با این حال، حتی اگر چنین برنامه‌ای داشته باشند، تا اجرای آن خیلی مانده است. در ویدئو زیر، می‌توانید نمونه اولیه این دستگاه شگفت‌انگیز را مشاهده کنید.

https://youtu.be/jLahiBCJYi0

متاسفانه در ویدئو مشخص نیست که گوشی سه بار تا می‌شود. ولی طراحی آن نسبتاً واضح است. شما با کمی کمک گرفتن از تخیلتان می‌توانید نحوه تا شدن آن را به راحتی تصور کنید. طراحی دستگاه Galaxy Z Fold بر پایه ۳ Galaxy Z Fold  است.

از ماکت تا نمونه واقعی

اگر به خاطر داشته باشید، سامسونگ در ماه مه یک نمونه اولیه از این طرح را به نمایش گذاشت. با این حال، آن نمونه اولیه، تنها یک ماکت بود و کار نمی کرد. ویدئوی بالا نشان می دهد که این نمونه اولیه تاشو سامسونگ کار می کند. تبدیل ماکت به نمونه واقعی، در این مدت زمان کوتاه پیشرفت بزرگی است.

سامسونگ نام این فناوری جدید را «تاشو» گذاشته است. و اسم این محصول مشخص را Samsung felx in and out، گذاشته است. این نام کاملاً گویای محصول است. با این حال، بعید است که محصول با این نام وارد بازار شود. البته، اگر اصلا وارد بازار بشود!

قیمت محصول

بحث از قیمت این گوشی جدید،کار دور از ذهنی است. احتمالاً چندین سال تا ورود این گوشی به بازار مانده باشد. و تا آن موقع، چه کسی مرده است و چه کسی زنده؟