سامسونگ یکی از اولین سازندگان گوشی‌های هوشمند به شمار می‌رود که در توسعه دستگاه‌های خود از راهکارهای خنک کننده استفاده کرده است. گوشی سامسونگ Galaxy S7 در سال ۲۰۱۶ عرضه شد و یکی از اولین گوشی‌های هوشمندی شناخته می‌شد که به سیستم خنک کننده آبی مجهز شده بود. اما دو سال بعد از آن سیستم خنک کننده سامسونگ در گوشی هوشمند Note 9 بهبود پیدا کرد.

سیستم خنک کننده آب – کربن درون گوشی سامسونگ Note 9 برای این منظور طراحی شده بود که داغ شدن دستگاه درنتیجه گیمینگ کاربران را مرتفع سازد. این پرچمدار سامسونگ توانست به لطف سیستم جدید خنک کننده آبی کربنی خود به خوبی گرمای ایجاد شده در پردازنده خود را رفع کند.

به دنبال سامسونگ، سایر سازندگان گوشی‌های هوشمند هم در این زمینه گام برداشتند و مخصوصا برای گوشی‌های اختصاصی گیمینگ خود از سیستم خنک کننده بهره گرفتند. در این میان می‌توان به خصوص به ایسوس، ریزر، شیائومی، اوپو و ویوو اشاره کرد.

اما حالا برخی سازندگان برای کاهش هزینه ساخت، سیستم خنک کننده را در دستگاه‌های خود تعبیه نمی‌کنند. از طرف دیگر DigiTimes گزارش کرده است که کمپانی سامسونگ در نظر دارد دوباره سیستم خنک کننده را به بدنه گوشی‌های آینده خود اضافه کند. این خبرگزاری می‌گوید در حالی که رقابت در تامین سیستم‌های خنک کننده در میان سازندگان چینی تنگاتنگ شده است، تامین کنندگان تایوانی همچنین مزیت بیشتری به نسبت آن‌ها دارند.

منبع این گزارش ادعا می‌کند از زمانی که شایعه شده است سامسونگ از سال آینده سیستم خنک کننده درون گوشی‌های خود تعبیه می‌کند، تامین کنندگان تایوانی به منظور تامین این قطعات در تعداد کافی به تکاپو افتاده‌اند.