احتمالا شرکت سامسونگ قصد دارد به زودی شارژر جدیدی را به بازار عرضه کند که گواهی “TUV” را دریافت کرده و قادر است تا حداکثر ۶۵ وات دستگاه‌های سازگار را شارژ کند.
سامسونگ گواهی TUV را با شماره مدل «EP-TA865» دریافت کرده است که اشاره به رونمایی شارژر جدید کره‌ای‌ دارد.
در حال حاضر سریع‌ترین شارژر سامسونگ ۴۵ واتی است که فاصله زیادی با شارژرهای ۱۰۰ واتی رقیب‌های خود در بازار دارد. اما به نظر می‌رسد که کره‌ای‌ها برنامه جدیدی برای کم کردن این فاصله با رقبای خود تدارک دیده اند.
همچنین این احتمال وجود دارد که سامسونگ شارژر جدید را برای استفاده در تبلت‌ها یا لپ تاپ‌های شرکت‌های دیگری از جمله  شیائومی آماده کند.
شارژر جدید ۲۰ ولتی با شدت جریان ۳٫۲۵ آمپری، می‌تواند حداکثر توان ۶۵ وات را در اختیار دستگاه‌های سازگار قرار دهد و با این حساب لقب سریع‌ترین شارژر موبایل سامسونگ را از آن خود کند. همچنین گفته می‌شود شارژر جدید از USB PD PPS پشتیبانی می‌کند که در واقع استاندارد مربوط به ولتاژ است که به بهبود عملکرد شارژ کمک می‌کند.

مسلم است سامسونگ اهداف جدیدی را در حوزه فناوری شارژ سریع دنبال می‌کند اما با توجه به اقدام جدید سامسونگ در رابطه با حذف شارژر از جعبه پرچمدارانش، به نظر بعید است که شارژر ۶۵ واتی جدید همزمان با گوشی‌های نسل جدید گلکسی رونمایی شود. سامسونگ هیچ اطلاعی درباره زمان دقیق عرضه شارژر جدیدش نداده است.