با توجه به معرفی گوشی‌های گلکسی نوت ۱۰ لایت و اس ۱۰ لایت در ابتدای سال ۲۰۲۰ و همچنین خانواده گلکسی اس ۲۰ سه گانه و گوشی منعطف Galaxy Z Flip که به زودی رونمایی می‌شوند، به نظر می‌رسد که سامسونگ سال پرکاری را پیش رو دارد. حالا همچنین گزارش جدیدی منتشر شده است که اشاره دارد این کمپانی کره‌ای علاوه بر گوشی‌های مذکور، نسل تازه گوشی‌های منعطف گلکسی فولد را هم در دست توسعه دارد. گوشی سامسونگ گلکسی فولد سال گذشته معرفی و عرضه شد و یکی از برجسته‌ترین و اولین گوشی‌های منعطف دنیا شمرده می‌شود.

با توجه به گزارش Galaxy Club سامسونگ اخیرا اسم رمز یک گوشی جدید را که در دست توسعه قرار دارد افشا کرده است. این اسم رمز  Winner 2 است. اگر خاطرتان باشد، گوشی نسل اول گلکسی فولد با اسم رمز Winner توسعه پیدا کرد و منطقی به نظر می‌رسد که نسل دوم آن هم با اسم رمز Winner 2 شناخته شود.

تقریبا مطمئن هستیم که گوشی منعطف جدید سامسونگ به نام Galaxy Z Flip پیش از گلکسی فولد ۲ روانه بازار می‌شود. این گوشی از نظر طراحی ظاهری بسیار با گلکسی فولد متفاوت است و به همین خاطر نمی‌توانیم آن را نسل جدید این خانواده بنامیم. از طرفی هم گوشی سامسونگ Winner 2 ممکن است پیش از آنچه منتظرش هستیم معرفی شود و سازنده تا قبل از پایان ۲۰۲۰ از آن پرده بردارد.

در این گزارش اشاره شده است که سامسونگ قصد دارد این گوشی جدید را در چند نسخه معرفی کند و بدین ترتیب نسخه‌هایی با پشتیبانی از LTE / 5G از گلکسی فولد ۲ خواهیم داشت. از آنجا که پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۸۶۵ از امکان ارتباطی ۵G بهره می‌برد، درباره مشخصات فنی گلکسی فولد ۲ پرسش پیش می‌آید. آیا گلکسی فولد ۲ به پردازنده قدیمی‌تر و سطح پایین‌تر از اسنپدراگون ۸۶۵ مجهز خواهد شد؟

همچنین پرسش‌های بی پاسخی درباره نمایشگر این گوشی وجود دارد. گلکسی فولد از لایه پلیمری نازک و منعطف بهره می‌برد تا مکانیسم انعطاف پنل نمایش در آن فعال شود؛ اما تأیید شده است که Galaxy Z Flip با UTG سامسونگ معرفی می‌شود که تکنولوژی جدید شیشه‌ای نازک از سامسونگ است.

در هر صورت هنوز مدت بسیار طولانی تا تاریخ احتمالی معرفی رسمی گوشی سامسونگ گلکسی فولد ۲ باقی مانده است؛ اما انتظار می‌رود که خبرها و گزارش‌های بیشتری به تدریج منتشر شود.