سامسونگ در جدیدترین تبلیغات تلویزیونی‌اش عملکرد دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس را با گلکسی S21 اولترا مقایسه کرده و روی نقاط ضعف این پرچم‌دار قدرتمند اپل دست گذاشته است از جمله: رزولوشن پایین‌تر دوربین اصلی و همچنین زوم کمتر آن؛
گلکسی S21 اولترا به دوربین اصلی ۱۰۸مگاپیکسلی مجهز شده که طبق ادعای سامسونگ، رنگ‌ها در آن زنده‌تر هستند. در ویدیوی منتشر شده توسط سامسونگ از جزئیات بالاتر دوربین گلکسی S21 اولترا در مقایسه با آیفون ۱۲ پرو مکس صحبت می‌شود.
در حالی که گلکسی S21 اولترا از قابلیت زوم ۱۰۰ برابری بهره می‌برد، آیفون حداکثر بزرگنمایی ۱۲ برابری دارد. مسلما چنین بزرگنمایی برای عکس گرفتن از ماه مناسب نیست. در حالی سامسونگ از اپل ایراد گرفته که پرچمدار تاشو دو هزار دلاری‌ اش، گلکسی زد فولد ۲ تنها قابلیت زوم ۱۰ برابری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. علاوه بر این، آیفون ۱۲ پرو مکس به عنوان بهترین و کامل‌ترین گوشی اپل در بازار، به یکی از بهترین دوربین‌ها مجهز شده و تصاویر باکیفیتی ثبت می‌کند.
سامسونگ از زمانی که از زوم ۱۰۰ برابری در گوشی‌های پرچمدارش استفاده می‌کند، عکس‌برداری از ماه را یکی از نقاط توانایی خودش می‌داند و برای اثبات آن، تصاویری که با گلکسی S21 اولترا از قمر زمین گرفته را منتشر کرده است.

در گذشته بحث‌های زیادی مبنی بر دستکاری این عکس‌ها وجود داشت و کارشناسان نظرات متفاوتی درباره آن‌ها داشتند. اما در نهایت مشخص شد که گلکسی S21 اولترا پردازش‌های نرم افزاری زیادی روی تصاویر انجام می‌دهد و به همین دلیل تصاویر کیفیت بالایی دارند.