شرکت سامسونگ طی سال‌های گذشته پشتیبانی نرم افزاری خوبی نداشت و آپدیت‌ها را با تاخیر منتشر کرده و حتی برای برخی محصولاتش معمولا بروزرسانی نرم افزاری منتشر نمی‌شد. حالا مدتی است که روش دیگری را در پیش گرفته و با ارائه گارانتی سه سال بروزرسانی نرم‌افزاری برای گوشی‌های خود، مشتریانش را حسابی غافلگیر کرده است. اکنون شاهد بروزرسانی اندروید ۱۱ گوشی ارزان قیمت گلکسی A01 هستیم!

طبق روندی که سامسونگ در پیش گرفته، بدون در نظر گرفتن مدل گوشی و پایین رده یا میان‌رده بودن آن، آپدیت اندروید ۱۱ را برای تمامی گوشی‌هایی که عمرشان کمتر از دو سال است ارائه می‌دهد.
گلکسیA01 قطعا یکی از ارزان‌ترین گوشی‌های سامسونگ است که با این وجود این بروزرسانی را دریافت کرده است. این آپدیت فعلا مخصوص کاربران اروپایی بوده اولین نسخه از آن که منتشر شده مربوط به کشور روسیه است؛ احتمالا سامسونگ در روز‌های آینده آپدیت اندروید ۱۱ ا در اختیار کاربران گلکسی A01 در کشور‌های دیگر نیز قرار خواهد داد. از نظر تغییرات مشاهده شده در این آپدیت، شاهد ویژگی‌های معمول اندروید ۱۱ و همچنین پچ امنیتی ماه آوریل هستیم که مدتی پیش توسط گوگل عرضه شد. کاربران گلکسی A01 با این آپدیت به رابط کاربری One UI 3.X نیز دسترسی پیدا می‌کنند که موجب دیده شدن تغییراتی ظاهری در نرم افزار گوشی می‌شود.