سامسونگ بزرگترین تولیدکننده پنل OLED برای تلفن‌های هوشمند در سراسر دنیا است و عنوان بهترین تولیدکننده این محصول را به خود اختصاص داده است. سامسونگ این صفحه نمایش‌ها را برای برندهایی مثل اپل، هواوی، اوپو، وان پلاس و شیائومی تولید می‌کند. چندی پیش خبری مبنی بر این که اپل برای آیفون ۱۲ با سامسونگ همکاری نخواهد کرد و به سراغ کمپانی‌های الجی و BOE برای تأمین این پنل‌ها خواهد رفت، منتشر شده بود. اما گویا این همکاری اجرایی نشده است و باز هم اپل و سامسونگ همکاری عمده‌ای را در این زمینه با یکدیگر خواهند داشت.

گزارش جدیدی منتشر شده است که ادعا می‌کند، سامسونگ ۸۰ درصد از پنل مورد نیاز برای تولید سری آیفون ۱۲ را تأمین خواهد کرد و دو شرکت BOE و الجی تنها ۲۰ درصد باقی مانده را تأمین می‌کنند. در سال ۲۰۱۷ سامسنگ تولیدکننده انحصاری صفحه نمایش OLED برای آیفون X بود و در سال‌های بعدی دیگر کمپانی‌های تولید کننده به تامین کننده اپل تبدیل شدند. با نگاه به گذشته می‌بینیم که سهم سامسونگ نسبت به سال‌های گذشته کمتر شده است اما با این حال باز هم اصلی‌ترین تأمین کننده صفحه نمایش OLED در سراسر دنیا می‌باشد.

 

سامسونگ-اپل-آیفون-گوشی-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

 

پیشبینی می‌شود که سری ۱۲ آیفون شامل چهار گوشی با نام‌های آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ مکس، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس باشد. در مورد سایز این گوشی‌ها گفته شده که به ترتیب دارای سایز ۵٫۴ اینچی، ۶٫۱ اینچی، ۶٫۱ اینچی و ۶٫۷ اینچی باشد که دو مدل اول صفحه نمایش ۶۰ هرتزی و دو مدل پرو صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی خواهند داشت.