کمپانی سامسونگ طرح یک گوشی هوشمند را با حاشیه‌های بسیار باریک و بدنه شفاف به ثبت رسانده که ظاهرا مبتنی بر یکی از تکنولوژی‌های اخیر همین سازنده طراحی شده است. بر اساس اسناد این پتنت به ثبت رسیده، گوشی جدید سامسونگ می‌تواند با تکیه بر تکنولوژی تازه سازنده بدنه شفاف داشته باشد و نمایشگر آن هم همچنان عملکرد کامل یک نمایشگر را حفظ کند.

خبرگزاری LetsGoDigital به منظور نمایش بهتر این دستگاه هوشمند تصاویر رندری این گوشی سامسونگ را بر اساس اطلاعاتی که در دسترس قرار گرفته است به تصویر کشیده و منتشر کرده است. چنین گوشی هوشمندی در حال حاضر قطعا یک گوشی مفهومی به شمار می‌رود و سایر جنبه‌های آن تا اطلاع ثانوی باید در روند تحقیق و توسعه قرار گیرد. سامسونگ به منظور محقق کردن ایده مفهومی خود یا باید قطعات داخلی گوشی‌های هوشمندش را کاملا شفاف طراحی کند و بسازد یا راهی پیدا کند که بتواند این قطعات را درون حاشیه‌های باریک دستگاه بگذارد و در هر صورت هیچکدام از این راهکارها قعلا عملی نیست.

سامسونگ-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

پرسش مهم دیگر هم این است که اصلا چرا کاربران باید علاقه مند به گوشی هوشمند با بدنه شفاف باشند. به طور کلی در معرض دید قرار دادن گوشی هوشمند و محتوای آن اصلا منطقی و عاقلانه نیست. از طرف دیگر هم چنین بدنه و نمایشگر شفافی می‌تواند مزایای متعددی داشته باشد و برای مثال باید به امکان تعبیه قابلیت حسگر تشخیص اثرانگشت در هر دو طرف پنل دستگاه و امکان بسیار مفید واقعیت افزوده در چنین گوشی هوشمند اشاره کنیم.

برخی دیگر از کمپانی‌های سازنده هم بخشی از توجه خود را روی این ایده ساخت محصول شفاف متمرکز کرده‌اند. برای مثال کمپانی سونی پتنت نمایشگر شفاف خود را در سال ۲۰۱۸ به ثبت رساند و وان پلاس هم گوشی Concept One خود را با ایده مفهومی مشابه به طور مجازی به نمایش گذاشت. در حالی که امکان و همچنین مطلوبیت این طراحی فرامدرن هنوز مشخص نیست، این مفهوم همچنان چشمگیر است و ارزش دیدن دارد.