خبرگزاری LetsGoDigital چند تصویر رندری از یک گوشی سامسونگ منتشر کرده است که ظاهری پرچمدار دارد و همچنین به نظر می‌رسد که براساس برخی تصاویر مفهومی و پتنت قبلی طراحی شده باشد.

این گوشی مفهومی نمای کشویی شبیه به گوشی شیائومی Mi MIX 3 دارد. دوربین آن در حالت بسته درون بدنه قرار می‌گیرد. بخش بالای بدنه به نمایشگر آبشاری مجهز شده است در حالی که در پشت بدنه هم نمایشگر وجود دارد. از این نظر می‌توانیم بگوییم که این گوشی سامسونگ شبیه به Mi MIX 4 Alpha به نظر می‌رسد و ظاهرا نمایشگر آن از کناره‌ها به اطراف بدنه کشیده شده است.

در توضیح پتنت این گوشی به متریال شفاف اکریلیک برای این دستگاه اشاره شده است. همچنین در نمای روبروی این دستگاه دوربین سلفی دیده نمی‌شود اما نیازی هم به آن وجود ندارد. کاربر در صورت نیاز می‌تواند از نمایشگر پشت دستگاه استفاده کند.

از طرفی همچنان ممکن است که دوربین سلفی زیر نمایشگر قرار گیرد. سایر مشخصات دستگاه شامل حسگر تشخیص اثرانگشت زیر نمایشگر، بلندگوهای استریو و سایر حسگرهای تعبیه شده زیر پنل نمایش می‌شود.

همچنین دکمه فیزیکی یا پورت در لبه‌ها و بدنه به چشم نمی‌خورد. در پتنت گوشی سامسونگ هم اشاره شده است که دستگاه را می‌توان با حسگر فیزوالکتریک روشن کرد یا قفل آن را گشود. در پتنت همچنین به eSIM و امکان شارژ بی سیم اشاراتی شده است.

سامسونگ-شیائومی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
سامسونگ-شیائومی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

سامسونگ بزرگترین برند گوشی همراه در آمریکا شناخته شد!

سال ۲۰۲۰ مخصوصا با توجه به پاندمی کرونا سال سختی بود و در دو فصل ابتدایی سال شاهد کاهش فروش و درآمد برای برندهای بسیاری بودیم. بسیاری از مشتریان در این دوره ترجیح دادند تا سرمایه خود را صرف خرید مایحتاج ضروری کنند و کمتر به فکر خرید محصولات هوشمند و تازه باشند. از طرف دیگر در سه ماهه سوم همه چیز تغییر کرد و شاهد رشد خوبی بودیم. حتی برندهایی مانند ال جی که مدت‌ها بود مشکلات مالی و فروش داشتند هم در گزارش مالی خود به افزایش فروش و درآمد در بخش موبایل اشاره کردند. به طور به خصوص هم برند سامسونگ توانست در سه ماهه سوم امسال گوی سبقت را از شیائومی برباید و به برند اول گوشی همراه در بازار هند تبدیل شود. این کمپانی کره‌ای همچنین با شکست دادن کمپانی اپل توانسته است در صدر برترین سازندگان گوشی‌های هوشمند بازار آمریکا قرار بگیرد.

سامسونگ-شیائومی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
سامسونگ-شیائومی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

بر اساس گزارش Strategy Analytics، سامسونگ سرانجام توانست پس از سه سال اپل را برای اولین بار در این بازار مهم شکست دهد. می‌توانیم فهرستی طولانی برای شکست اپل تهیه کنیم اما احتمالا مهم‌ترین علتش این است که این غول کوپرتینویی گوشی‌های جدید آیفون ۱۳ خود را در سه ماهه سوم امسال معرفی و عرضه کرد. سهم سامسونگ از بازار آمریکا در این بازه زمانی ۳۳٫۷ درصد و سهم اپل ۳۰٫۲ درصد گزارش شده است. رتبه سوم به برند ال جی با سهم ۱۴٫۷ درصد اختصاص پیدا کرده است.