همان طور که می‌دانید، بازار موبایل در نیمه اول سال ۲۰۲۰ شاهد کاهش میزان فروش بود. این اتفاق مخصوصا با توجه به شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان رخ داد و سامسونگ هم به خوبی به آن واقف شده است. به همین خاطر این غول تکنولوژی انتظار خود را از فروش گوشی جدید گلکسی نوت ۲۰ پایین آورده است و از حالا انتظار دارد، تقاضای بازار برای این گوشی پرچمدار جدید به اندازه‌ای که انتظارش را قبلا داشته است نباشد. این پیش بینی حداقل برای اوایل عرضه صدق می‌کند.

گزارش شده است که این بار این سازنده کره‌ای در نظر دارد تا با پیش بینی فروش کمتر از انتظارش در خرید و تأمین قطعات و همچنین تولید تعداد کافی بیش از پیش احتیاط به خرج دهد. بدین ترتیب امسال میزان سفارش به تأمین کنندگان جانبی در مقایسه با گذشته کمتر است. سامسونگ با توجه به پاندمی وسیع کرونا ویروس در سرتاسر جهان پیش بینی کرده است، فروش محصولاتش کمتر از گذشته باشد و به همین خاطر قطعات کمتری هم به تأمین کنندگان خود سفارش داده است.

با توجه به اطلاعات موجود، میزان فروش گوشی سامسونگ گلکسی اس ۲۰ به شکل چشمگیری کاهش نداشته اما همچنان کمتر از انتظار سازنده بوده است. در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ تعداد ۳٫۵ میلیون دستگاه از گوشی سامسونگ گلکسی اس ۲۰ پلاس به فروش رسیده است، در حالی که این سازنده در بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۱۹ موفق شده بود تعداد ۵٫۲ میلیون دستگاه از گوشی هوشمند گلکسی اس ۱۰ پلاس خود را عرضه کند. همچنین در این بازه زمانی به طور کلی تعداد ۸٫۲ میلیون دستگاه از خانواده گلکسی اس ۲۰ و سه مدل متفاوت آن به فروش رسید.

البته نکته مهمی که وجود دارد این است که خانواده گلکسی اس در فوریه عرضه شد و روند فروش رسمی آن از ماه مارس آغاز شد. بدین ترتیب تعداد ۸٫۲ میلیون دستگاه از این خانواده ظرف مدت سه هفته به فروش رسید.

براساس یک گزارش جدید از DigiTimes کمپانی سازنده امید زیادی به فروش چشمگیر خانواده گوشی جدید گلکسی نوت ۲۰ خود ندارد. سامسونگ به دنبال این پیش بینی، سفارش خود را به زنجیره تأمین هم کاهش داده است. همچنین کمپانی‌هایی مانند اپل همین استراتژی را در پیش گرفته‌اند. با توجه به شایعه‌های تازه، این غول کوپرتینویی سفارش ساخت پردازنده A14 Bionic خود را از تعداد ۱۰۰ میلیون واحد به ۸۰ میلیون واحد کاهش داده است. هنوز نمی‌دانیم که شیوع کرونا قرار است چه تأثیر دائمی یا موقت دیگری در ادامه سال ۲۰۲۰ و پس از آن بر بازار موبایل بگذارد.

معرفی گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰  در تاریخ ۱۵ مرداد

در روزهای اخیر سرانجام کمپانی سامسونگ تأیید کرد که نسل جدید پرچمداران نوت خود را تحت عنوان گلکسی نوت ۲۰ در تاریخ ۵ اوت (۱۵ مرداد) معرفی خواهد کرد. رویداد آنپکد امسال سامسونگ همچنین برخلاف گذشته به شکل انلاین برگزار خواهد شد.