پس از مدت ها انتشار شایعات و تصاویر از پرچمداران جدید سامسونگ که روز به روز به واقعیت نزدیکتر می شد، بالاخره یازدهم فوریه فرا رسید و این کمپانی به تمامی شایعات لباس رسمیت پوشاند و اس ۲۰، اس ۲۰ پلاس و اس ۲۰ اولترا را معرفی کرد.

نسخه معمولی از لحاظ طول به نسبت S10 به میزان بسیار کمی بزرگتر شده است و این موضوع در مورد وزن آن هم صدق می کند که نتیجه آن بزرگتر شدن ضفحه نمایش به میزان یک دهم اینچ نسبت به نسل قبل است، صفحه نمایشی که این بار قابلیت نرخ رفرش ۱۲۰ هرتزی را البته در رزولوشن بالاتر از فول اچ دی. S20 برخلاف S10 که در دو نسخه ۱۲۸ و ۵۱۲ گیگابایتی عرضه می شد، تنها در یک نسخه ۱۲۸ گیگابایتی قابل ارتقا و با رم ۸ گیگابایتی عرضه می شود.

در زمینه دوربین هم S20 از دوربین سه گانه ۱۲(واید)، ۶۴(تله فوتو)، ۱۲(اولتراواید) مگاپیکسلی بهره مند است. قابلیت جدید و درخشان نسل جدید پرچمداران سامسونگ فیلمبرداری با کیفیت ۸K است که در تمامی سه مدل جدید معرفی شده وجود دارد. دوربین سلفی آن هم ۱۰ مگاپیکسلی است.

باتری اس ۲۰ حجمی ۴۰۰۰ میلی آمپری د ارد که از قابلیت شارژ سریع ۲۵ واتی بهره می برد. قیمت این مدل حدود ۹۰۰ یورو می باشد.

اس ۲۰ پلاس هم از نظر مشخصات به مانند اس ۲۰ معمولی است با این تفاوت که دارای صفحه نمایشی ۶٫۷ اینچی است و در قسمت دوربین هم علاوه بر همه مواردی که اس ۲۰ از آنها بهره مند است، یک لنز ۰٫۳ مگاپیکسلی عمق در آن وجود دارد. باتری این مدل ۴۵۰۰ میلی آمپری و با قابلیت شارژ سریع ۲۵ واتی، و قیمت آن حدود ۱۰۰۰ دلار است.

گل سرسبد پرچمداران امسال سامسونگ اس ۲۰ اولترا است که صفحه نمایشی ۶٫۹ اینچی دارد و در سه نسخه ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی و با رم های ۱۲ و ۱۶ گیگابایتی عرضه می شود و باتری پرحجم ۵۰۰۰ میلی آمپری با قابلیت شارژ سریع ۴۵ واتی را درون خود جای داده است. اما آن چیز که اس ۲۰ اولترا را از دو مدل دیگر مجزا می کند، دوربین چهارگانه آن است که برای اولین بار در گوشی های سامسونگ قرار می گیرد. لنز اصلی و عریض ۱۰۸ مگاپیکسلی به همراه لنز ۴۸ مگاپیکسلی تله فوتو، ۱۲ مگاپیکسلی اولتراواید و سنسور ۰٫۳ مگاپیکسلی عمق است. همچنین دوربین سلفی آن ۴۰ مگاپیکسلی می باشد. قیمت اس ۲۰ اولترا حدود ۱۳۵۰ یورو است.

لازم به ذکر است پردازنده پرچمداران امسال سامسونگ برای بازار جهانی اگزینوس ۹۹۰ و اسنپدراگون ۸۶۵ برای بازار آمریکا است. همچنین در شرایطی که مدل اولترا به طور پیش فرض نسخه ای با فناوری ۵G محسوب می شود، مدل های دیگر سری اس ۲۰ علاوه بر نوع ۴G دارای نسخه ای ۵G هم هستند.