شرکت اپل در مراسم WWDC از نسخه جدید سیستم عامل ساعت‌های هوشمند خود به نام watchOS 8 رونمایی کرد. این سیستم عامل از حالا در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفته است و در پاییز برای کاربران عرضه خواهد شد.

این سیستم عامل، امکان استفاده از عکس‌های پرتره گرفته شده توسط آیفون را به عنوان واچ فیس فراهم می‌کند و این عکس‌ها با حالتی سه بعدی، در جلوی ساعت و تاریخ قرار می‌گیرند.

طراحی اپلیکیشن Photos نیز بروز شده است و عکس‌ها را در کنار یکدیگر و در دسته‌ بندی‌های Shared، Favorites و Memories به کاربران نمایش می‌دهد. کاربران اپل واچ با watchOS 8 می‌توانند عکس‌هایشان را از طریق اپلیکشین‌های ایمیل و iMessage به اشتراک بگذارند و با تایپ صوتی و نوشتن روی ساعت امکان اضافه کردن متن وجود دارد؛ این نسخه از اموجی و گیف نیز پشتیبانی می‌کند.

اپلیکیشن جدید Mindfulness امکان انجام برخی تمرینات تنفسی و تشویق آنها به مثبت اندیشی، سعی در بهبود سلامت روحی و روانی را به کاربران می‌دهد. در watchOS 8، اپل واچ می‌تواند نحوه تنفس کاربر در هنگام خواب را نیز بررسی کرده و کاربر را از هر گونه تغییرات در آن مطلع می‌کند. حالت‌های مخصوص ورزش‌های پیلاتس و تای‌چی نیز به اپلیکیشن Fitness اضافه شده‌اند.

watchOS 8با کمک    می‌توان با استفاده از تکنولوژی باند فوق وسیع به کلید‌های هوشمند خودرو و همچنین کلید‌های هوشمند خانه متصل شد. اپلیکیشین جدید Home  نیز به کاربران اجازه می‌دهد تا پیغام دلخواه خود را از طریق هوم پاد یا هوم پاد مینی در خانه پخش کنند، به دوربین‌ها و سایر لوازم هوشمند دسترسی داشته باشند و حتی با اتصال به دوربین جلوی درب خانه، ببینند که چه کسی پشت در است.

نسخه بتای عمومی watchOS 8 در ماه جولای عرضه شده و نسخه نهایی آن نیز در فصل پاییز امسال در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.