کمپانی اپل سرانجام رویداد Time Flies خود را برگزار کرد و در خلال آن از چند محصول جدید پرده برداشت. این غول کوپرتینویی در میان محصولات تازه خود همچنین نسل جدید ساعت هوشمند اپل واچ ۶ را در کنار اولین ساعت هوشمند ارزان قیمت خود به نام اپل واچ SE معرفی کرد. این ساعت هوشمند درواقع اولین ساعت هوشمند اقتصادی کمپانی اپل شناخته می‌شود که سازنده آن را به منظور ارائه تجربه ساعت هوشمند اپل واچ با سطح کمی پایین‌تر و قیمت اقتصادی‌تر توسعه داده است.

اپل واچ SE دو برابر سریع‌تر از اپل واچ ۳

نکته برجسته درباره ساعت هوشمند جدید اپل واچ SE سرعت آن تا دوبرابر بیشتر از اپل واچ ۳ است. اپل درواقع آن را به عنوان نسل جدید اپل واچ ۳ توسعه داده است. این ساعت هوشمند جدید از قابلیت‌های متعدد مانند تشخیص سقوط، قطب نما، فرازیاب، امکان پایش خواب کاربر و سایر ویژگی‌های دیگری پشتیبانی می‌کند که اکثر ساعت‌های اپل واچ از آن‌ها بهره می‌برند.

علاوه بر این، اپل واچ SE از شاسی ضدآب بهره می‌برد و از تراشه S5 قدرت می‌گیرد که پیش از این هم روی اپل واچ نسل پنجم شاهد تعبیه‌اش بودیم. این تراشه درواقع علت اصلی سرعت دوبرابری SE در مقایسه با اپل واچ ۳ است. اپل ساعت هوشمند اقتصادی خود را از جنس آلومینیوم صد در صد قابل بازیافت توسعه داده است و  وقتی پای طراحی ظاهری به میان می‌آید، باید بگوییم که اپل واچ SE نمای خود را از اپل واچ ۴ به ارث برده است.

اپل واچ SE به عنوان یک ساعت هوشمند ۲۰۲۰ با واچ فیس‌های متعدد و Family Setup توسعه یافته است. Family Setup قابلیت همگام‌سازی ساعت‌های هوشمند کودکان با همدیگر را حتی بدون نیاز به یک گوشی هوشمند میسر می‌سازد. نرم افزار این ساعت هوشمند جدید WearOS 7 است که اپل آن را در WWDC 2020 رسما معرفی کرد.

اپل به جز اپل واچ SE خدمات سلامت Fitness Plus را هم معرفی کرد. کاربران در این سرویس سلامت قادر هستند در کلاس‌های مجازی تمرینات جسمانی شرکت کنند.

اپل واچ-ساعت هوشمند- ساعت هوشمند جدید- خرید ساعت هوشمند - ساعت اپل-علاالدین-پاساژ علاالدین

نسخه‌ها، تاریخ عرضه و قیمت نهایی

ساعت هوشمند اپل واچ SE در دو نسخه ۴۲ و ۳۸ میلی متری معرفی شده و اپل قرار است آن را در نسخه‌هایی با بندهای Solo Loop، Braided Solo Loop و Leather Link عرضه کند. قیمت پایه این گجت پوشیدنی ۲۷۹ دلار تعیین شده است. کاربران می‌توانند از فردا ساعت اپل واچ SE خود را رسما سفارش دهند.