کمپانی اپل قرار است در تاریخ ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) رویداد محصول تازه‌ای را برگزار کند. انتظار می‌رود که در خلال برگزاری این رویداد محصولات هوشمند جدید ازجمله ساعت هوشمند اپل واچ ۶ هم معرفی شود. اپل واچ ۶ درواقع نسل جدید از ساعت‌های هوشمند کمپانی اپل شناخته می‌شود اما این غول تکنولوژی همچنین قصد دارد یک مدل ساعت هوشمند سطح پایین‌تر و ساده‌تر را به نام Apple Watch SE هم در کنار آن رونمایی کند. جالب است که توسعه دهندگان سخت افزاری برند اپل این مدل‌های ساعت هوشمند را به ترتیب Watch Pro و Watch می‌خوانند. بدین ترتیب هنوز تایید نشده است که ساعت هوشمند جدید اپل واقعا Watch SE نام دارد اما برای راحتی بیشتر تصمیم داریم همین نام را برایش به کار ببریم.

ساعت هوشمند جدید اپل واچ SE با طراحی قدیمی و بدون پشتیبانی ECG معرفی می‌شود

دو هفته پیش بلومبرگ به احتمال معرفی یک مدل ساعت هوشمند ارزان قیمت برند اپل اشاره کرده بود و حالا یک افشاگر معروف به نام جان پروسر، اقدام به انتشار برخی مشخصات ساعت هوشمند Watch SE کرده است. بر اساس ادعای این افشاگر، ساعت هوشمند اپل Watch SE در دو نسخه ۴۰ و ۴۴ میلی متری معرفی می‌شود و هرکدام از این دو مدل هم نسخه‌های دوگانه با پشتیبانی از GPS یا LTE خواهد داشت.

اپل-ساعت هوشمند-خرید ساعت هوشمند-قیمت ساعت هوشمند-مجتمع تجاری علاالدین-علاالدین-پاساژ علاالدین

سازندگان با بکارگیری راهکارهای متفاوتی می‌توانند هزینه ساخت را در محصولات جدید خود کاهش دهند. برای مثال، اجرای طراحی ظاهری قدیمی متعلق به مدل‌های سال‌های گذشته یا حذف قابلیت‌هایی که نیازمند تعبیه سخت افزار گران قیمت می‌شود را در نظر بگیرید. ما پیش از این به کارگیری ایده‌های مذکور را در توسعه گوشی هوشمند آیفون SE دیده بودیم و همین حقیقت درباره توسعه ساعت هوشمند جدید اپل واچ SE هم صدق می‌کند. این ساعت هوشمند جدید از نظر طراحی ظاهری شبیه به اپل واچ ۴ توسعه پیدا می‌کند و از امکان Always-On و قابلیت ECG بهره نمی‌گیرد. همچنین پردازنده داخلی آن احتمالا تراشه M9 خواهد بود.