نیمه دوم سال ۲۰۲۱ میلادی مخصوصا برای علاقه مندان برند اپل بسیار خوشایند خواهد بود. طبق معمول اپل در نیمه دوم سال میلادی از گوشی‌های جدید آیفون مجهز به تازه‌ترین قابلیت‌ها و تکنولوژی‌ها رونمایی می‌کند. گوشی آیفون محبوب‌ترین محصول اپل است اما همچنان تنها محصولی نیست که این غول کوپرتینویی هر ساله روانه بازار می‌سازد. درواقع انتظار می‌رود که در سخنرانی اولیه رویداد امسال و پیش از معرفی گوشی جدید آیفون ۱۳ شاهد رونمایی ساعت هوشمند جدید اپل واچ ۷ باشیم. روز گذشته خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی تازه به برخی موارد درباره این گجت هوشمند اپل پرداخت. براساس این گزارش، ساعت هوشمند اپل واچ ۷ از طراحی جدید و برخی بهبودهای کاملا به جا بهره می‌برد.

حالا پیش از معرفی رسمی ساعت هوشمند اپل واچ ۷ برخی مشخصات و جزئیات این گجت پوشیدنی افشا شده است. با توجه به این گزارش، اپل در توسعه این نسل جدید از طراحی تازه استفاده کرده و یک نسخه هم مخصوص کاربران ورزشکار تهیه کرده است. البته همچنین گفته می‌شود که این نسخه جدید مخصوص ورزشکاران احتمالا در سال ۲۰۲۲ و در کنار اپل واچ SE عرضه خواهد شد. دوباره به اپل واچ ۷ بازگردیم که گفته می‌شود سرعت پردازش، امکان ارتباطی بی سیم و نمایشگر در آن بهبود چشمگیر خواهد داشت.

اپل-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
اپل-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

مشخصات کلیدی در اپل واچ ۷

ظاهرا ساعت هوشمند اپل واچ ۷ به تراشه پردازنده پرسرعت‌تری مجهز می‌شود. کمپانی اپل همچنین کیفیت ارتباط بی سیم را در آن افزاش داده است و انتظار داریم نمایشگر باکیفیتی داشته باشد. درواقع این غول کوپرتینویی در طراحی اپل واچ ۷ از پنل نمایش جدیدی با حاشیه‌های بسیار باریک‌تر استفاده کرده و همچنین تکنیک تازه‌ای اجرا کرده است تا فاصله میان نمایشگر و محافظ روی آن را کاهش دهد. این مدل جدید از نظر ضخامت همچنین کمی بزرگ‌تر از نسل قبلی ساخته شده و به تراشه پرقدرت و تازه Ultra Wideband احتمالا U2 مجهز شده است.

در گزارش همچنین به تعبیه حسگر تشخیص دمای بدن کاربر اشاره شده که احتمالا از مدل ساعت هوشمند امسال اپل حذف شده است. حتی حسگر موردانتظار تشخیص سطح قند خون کاربر هم امسال همچنان آماده نیست. این دو حسگر می‌توانند اپل واچ را در زمینه سلامت چند سطح ارتقا دهند. گفته می‌شود که اپل این تکنولوژی‌ها را در مرحله آزمایش دنبال می‌کند و تا چند سال دیگر می‌تواند از آن‌ها در گجت‌های خود استفاده کند.

ساعت هوشمند جدید اپل واچ ۷ از نظر طراحی ظاهری شبیه به سایر محصولات ۲۰۲۱ کمپانی سازنده است. این گجت پوشیدنی لبه‌های مسطح‌تری دارد در حالی که اپل واچ ۶ از لبه‌های خمیده بهره می‌برد. اپل همچنین قصد دارد رنگ‌های تازه سبز پاستلی و آبی پاستلی را هم به رنگ بندی قبلی که شامل مشکی و نقره‌ای می‌شد، اضافه کند.