سامسونگ در تگزاس کارخانه تولید تراشه ۱۷ میلیارد دلاری می سازد

 ساخت کارخانه تولید تراشه سامسونگ در تگزاس به ارزشی معادل ۱۷ میلیارد دلار،یکی از آخرین اخبار شکه کننده ای است که امروز به دست رسیده. همانطور که گفتیم اخیرا اخباری به دست رسیده است که می گوید سامسونگ مشغول ساخت و ساز در تگزاس است. این ساخت و ساز ظاهرا قرار است در نهایت به یک کارخانه تولید تراشه تبدیل بشود.

همانطور که می دانید، سامسونگ در سال های اخیر، فروش خوبی از از طریق تراشه های خودش در ایالات متحده آمریکا به دست آورده است و این باعث می شود که شایعات به دست رسیده در باره این ساخت و ساز منطقی به نظر برسند. ساختن کارخانه تراشه سازی در تگزاس، از هر نظر به نفع سامسونگ است و سود خوبی را برای این کمپانی به ارمغان خواهد آورد. علاوه بر آن این ساخت و ساز برای ایلت متده هم پر سود خواهد بود. چرا که برآورد شده است این کارخانه ۱۸۰۰ شغل جدید ایجاد می کند.

آنچه در این مطلب می خوانید

از یک طرف هزینه های حمل و نقل تراشه به ایلات متحده کاهش پیدا می کند و فروش این تراشه ها تسهیل می شود و از طرف دیگر نیز، ساخت و ساز در تگزاس سود بخش است. آن طرف دیگر که حرفش را زدیم، تسهیلات عجیبی است که تگزاس، به عنوان یک غول فنوری کره ای، برای سامسونگ در نظر خواهد گرفت. در صورتی که سامسونگ واقعا کارخانه ای در تگزاس دایر کندف این کارخانه در ده سال اول فعالیت خود از مالیات بر دارایی تا حد زیادی معاف می شود و این برای سامسونگ می تواند به معنای یک سود بزرگ باشد.

همانطور که متوجه شدید، در این مقاله ما قرار است به شرح جزئیات این شایعه مربوط به ساخت و ساز در تگزاس بپردازیم. در صورتی که برای به دست آوردن اطلاعات بیش تر در این باره کنجکاو هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

متن اصلی خبر

یک گزارش اخیر ادعا می کند که سامسونگ در حال برنامه ریزی برای ساخت یک کارخانه مخصوص تولید  تراشه  به ارزش ۱۷ میلیارد دلاری در تیلور، تگزاس برای انجام عملیات قراردادی این شرکت است. سامسونگ در حال فروش بسیاری از تراشه های خود به شرکت های مستقر در ایالات متحده است، بنابراین این امر در طولانی مدت کارها را آسان تر و ارزان تر می کند. یهک ساخت و ساز که فروش های بعدی را برای کمپانی سامسونگ تسریع خواهد رد. این شایعات را وقتی کمی می سنجیم، بسیار عاقلانه به نظر می‌آیند.

اسناد ثبت شده در ایالت نشان می دهد که کارخانه نهایی سامسونگ حدود ۱۸۰۰ شغل ایجاد می کند و تگزاس به غول فناوری کره ای معافیت های مالیاتی سودآوری مانند کاهش مالیات بر دارایی برای ۱۰ سال اول فعالیت ارائه می دهد. در نتیجه، این ساخت و ساز از هر دو طرف سود است. هم برای سامسونگ سود زیادی ایجاد می کند هم در ایالات متحده مشاغلی تولید می شود. بههمین خاطر احتمال مجوز گرفتن این ساخت و ساز بیش تر از مجوز نگرفتن آن است.

اگر همه چیز خوب پیش برود، کارخانه باید در سال ۲۰۲۴ تولید خود را آغاز کند و بخشی از یک صندوق سرمایه گذاری ۲۰۵ میلیارد دلاری برای سه سال آینده است.

ایالت هنوز تصمیم نهایی خود را برای ساخت این کارخانه یا عدم ساخت آن اعلام نکرده است، اما اگر چنین شود، می توانیم به زودی منتظر اعلام آن باشیم. توجه داشته باشید که در صورت به دست رسیدن اخبار بیش تر در این باره، ما آن را در همین سایت با شما به اشتارک خواهیم گذاشت. به نظر شما ایلات متحده به این کارخانه مجوز خواهد داد؟ نظر خودتان را طریق کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

کلام پایانی

بنابر اخباری که اخیرا به دست ما رسیده است، سامسونگ مشغول ساخت و ساز در تگزاس است. این ساخت و ساز قرار است در نهایت به یک کارخانه ساخت تراشه های سامسونگ تبدیل شود. در سال های اخیر، سامسونگ سود خوبی از فروش تراشه های تولیدی اش به ایالات متحده آمرسکا، به جیب است. ساختن کارخانه در تگزاس بسیاری از هزینه های حمل و نقل تراشه را برای سامسونگ کاهش می دهد که در ارقام کلان می تواند تبدیل به یک سود بسیار خوب برای سامسونگ بشود. از طرف دیگر، تگزاس محل تجمیع غول های فناوری است و تسهیلات خاصی را برای سامسونگ در نظر می گیرد.

در نتیجه این تسهیلا، سامسونگ در صورتی که در الات متحده و در تگزاس یک کارخانه بسازدف در ده سال اول فعالیتش، از بسیاری از مالیات هایی که بر دارایی تعلق می گیرند معاف می شود و مبلغی بسیار پایین تر از آنچه که باید را متحمل می شود که این نیز از لحاظ اقتصادی برای سامسونگ یک سود خالص به شمار می آید چرا که هزینه های تولیدی اش را کاهش می دهد. در صورت که این ساخت و ساز اکنون شروع شده باشد، احتمالا تا سال ۲۰۲۴ ما شاهد شروع فعالیت ساخت تراشه سامسونگ در ایلات متحده آمرسکا باشیم.

با این حال، لازم است که این نکته را در نظر داشته باشید که این اخبار هنوز در حد شایعه هستند و تایید نشده اند. در صورتی که االات متحده به سامسونگ مجوز ساخت بدهد، به زودی ما شاهد اخبار دقیق و یقینی مربوط به ان خواهیم بود. نظر شما درباره این اتفاق چیست؟ آیا ساختن کارخانه در تگزاس فکر خوبی است و چقدر احتمال دارد این اتفاق واقعا بیوفتد؟ نظر خود را از طریق کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع مطلب

توجه داشته باشید که این مطلب یک مقاله ترجمه شده از منابع زبان اصلی است. در صورتی که شما تمایلی به مشاهده یا مطالعه متن اصلی خبر دارید، می توانید از طریق این لینک به متن اصلی خبر دسترسی پیدا کنید. همچنین لازم است به این نکته اشاره شود که در صورت به دست رسیدن اخبار بیش تر در این باره ما ان را در همین سایت با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. لذا؛ در صورتی که علاقمند به این مطلب هستید، می توانید مطالب جدید سایت را چک کنید. ممنون از صبر و حوصله ای که به خرج دادید و تا این جای مطلب با ما همره بودید.