رونمایی ال‌جی صفحه نمایش تاشو جدید با استحکام بالا

درست است که گوشی ال‌جی از دنیای تجارت گوشی‌های هوشمند کنار رفته است اما هنوز در هر بخش دیگری قدرت چشمگیری دارد. گوشی ال جی Chem اعلام کرد که یک صفحه نمایش تاشو جدید تولید کرده است که قاب‌های صفحه را سخت مانند شیشه اما انعطاف پذیر مانند پلاستیک می‌کند. فن آوری‌های مورد استفاده در این فرآیند، دوام و استحکام هر پنل تاشو را بالا می‌برد.

گوشی ال‌جی
گوشی ال‌جی

نام رسمی پنل

نام رسمی پنل “پنجره تاشوی واقعی” است. مواد پوشش مخصوص توسعه یافته روی فیلم PET شفاف (رزین پلیمری ترموپلاستیک) قرار می‌گیرند. تنها با چند میکرومتر از مواد جدید در دو طرف ورق ، سازندگان صفحه نمایش قادر به ایجاد یک صفحه نازک مقاوم در برابر پلاستیک مقاوم در برابر حرارت خواهند بود که دوام بهتری را به وجود می‌آورد. LG Chem ادعا می‌کند که هر پنلی می‌تواند ۲۰۰ هزار برابر را تحمل کند.

ال‌جی می‌گوید

ال‌جی می‌گوید این ماده نازک‌تر از شیشه‌های سکوریت موجود است اما سختی آن‌ها را حفظ کرده و در عین حال به اندازه پلاستیک انعطاف‌پذیر است. سخنگوی این شرکت می‌گوید: «برخلاف نوارهای پلیمید موجود و مواد شبه-شیشه سکوریت، لایه‌ای که با فناوری پوششی جدید ال‌جی توسعه پیدا کرده، انعطاف‌پذیری را به حداکثر می‌رساند و بخشی از چالش‌های گوشی‌های تاشو مثل بخش‌های ارتباطی دستگاه را بهبود می‌بخشد.

ال‌جی Chem می‌گوید

ال‌جی Chem می‌گوید دوام صفحه با استفاده از فناوری Real Folding Window حتی پس از ۲۰۰ هزار بار تا زدن کاملا حفظ شده است. به‌علاوه، بهینه‌سازی‌هایی روی خطوط تاخوردگی به وجود آمده تا این علامت‌ها کمتر دیده شوند. ال‌جی مدعی است که مهندسان آن‌ها در حال کار روی پوشش ویژه‌ای بدون استفاده از نوار پلاستیکی هستند.

به گفته چانگ دو کی

VP و مدیر بخش مواد پیشرفته ، پنجره تاشو واقعی در گوشی ال جی گامی در جهت حل مسائلی است که مشتریان در تاشوهای امروزی (مشکلات چین و دوام آن) پیدا می‌کنند. این فناوری جدید ابتدا گوشی‌ها و بعداً با لپ تاپ‌ها و تبلت‌ها را تجهیز خواهد کرد.