تقویم گوگل

تا کنون برنامه‌های متنوعی ساخته شده اند که به شما برای بهره‌وری بیشتر در مدیریت زمان و کار عمیق کمک می‌کنند؛ اما به خودی خود عامل حواس‌پرتی هستند که حتی می‌توانند بهره‌وری را کاهش دهند. گوگل به دنبال حل این مسئله، ویژگی «زمان تمرکز» را برای تقویم Google تدارک دیده است. ویژگی جدید Focus Time، بلافاصله پس از آن ارائه شد که این شرکت به Google Calendar اصلاحات اساسی Material You را داد. افرادی که از Google Calendar برای سازماندهی کل برنامه‌های خود استفاده می‌کنند نیاز دارند از این ویژگی جدید بهره مند شوند.

رویدادهای  تقویم گوگل

اگر برنامه ریزی و هدف مهمی دارید، بهتر است وظایف روزانه خود را اولویت بندی کنید. Focus Time قابلیتی است که رویدادهای Google Calendar متضاد با اهدافتان را رد می‌کند. گاهی اوقات، رویدادهای برنامه ریزی شده با هم تداخل پیدا می‌کنند. بر اساس گزارش گوگل، فوکوس تایم همانند گزینه “Out of Office” ظاهر متفاوتی نسبت به رویدادهای معمولی خواهد داشت.

اعلان ها

در این مدت، هر نوتیفیکیشن حواس پرت کن دیگری که معمولا ظاهر می‌شود، به طور خودکار رد می‌شود. این امر به کاهش هر گونه اعلان‌های اضافی که شما را از کارتان دور می‌کند، کمک می‌کند.

فوکوس تایم

زمان تمرکز بیشتر برای افرادی است که کار تیمی انجام می‌دهند و از یک تقویم مشابه استفاده می‌کنند. اگر اتفاقات غیرمنتظره‌ای در بین تیم شما بیفتد، می‌توانید هرج و مرج را کنترل کنید. با فوکوس تایم، می‌توانید بدون مزاحمت، عمیقا روی کاری که انجام می‌دهید تمرکز کنید.

به روز رسانی

اگر فکر می‌کنید می‌توانید از فوکوس تایم بهره‌مند شوید، منتظر به‌روزرسانی جدید که به تدریج منتشر می‌شود باشید. ممکن است برخی از کاربران تا به حال به آن دسترسی پیدا کرده باشند. طبق گفته این شرکت، انتشار سراسری طی ۱۵ روز آینده اتفاق می‌افتد. وضعیت به روز رسانی این برنامه را در فروشگاه Play بررسی کنید.