کمپانی اپل در رویداد Time Flies خود امشب از نسل جدید ساعت‌های هوشمند پیشرفته اپل واچ ۶ هم رونمایی کرد.

طراحی ظاهری

این نسل جدید همان قالب کلی و امضای اپل واچ‌های قبلی را با خود به همراه دارد اما این بار در رنگ‌های بیشتر مانند آبی، طلایی کلاسیک، گرافیت و همچنین یک رنگ قرمز خیره کننده معرفی شده است. علاوه بر این اپل از یک نوع بند جدید تحت عنوان Solo Loop پرده برداشت. این بند از جنس سیلیکون طراحی شده است و هیچ گیره‌ای ندارد. مزیت این بند یکسره در ضدآب و بادوام بودنش است. همچنین یک بند یکسره بافت دیگر وجود دارد که در ۵ رنگ متفاوت تولید شده است. در آخر اپل همچنین یک بند از جنس چرم معرفی کرد.

قابلیت‌ها

ساعت هوشمند جدید اپل واچ ۶ با قابلیت جدید حسگر سنجش سطح اکسیژن خون توسعه یافته است. این حسگر می‌تواند در مدت تنها ۱۵ ثانیه سطح اکسیژن خون کاربر را ارزیابی کند.

علاوه بر این، سیستم عامل WearOS 7 قابلیت پایش خواب کاربر را به ساعت هوشمند اپل واچ ۶ اضافه کرده است و به زودی هم قادر خواهد بود برای سطح پایین VO2 Max به کاربر هشدار دهد. این امکان قبلا روی برخی رقیبان اپل واچ وجود داشت اما اولین بار است که کمپانی اپل آن را روی ساعت‌های هوشمند خود هم ارائه می‌کند.

عملکرد

ساعت هوشمند جدید اپل واچ ۶ همچنین از پردازنده داخلی S6 قدرت می‌گیرد. این تراشه مبتنی بر پردازنده موبایلی A13 bionic توسعه یافته است که همچنین از نسل قبلی خود ۲۰ درصد عملکرد سریع‌تر دارد.

اپل واچ ۶ همچنین قابلیت Always On خود را حفظ کرده و سطح روشنایی نمایشگر آن تا ۲٫۵ برابر افزایش پیدا کرده است. این ساعت هوشمند جدید از فرازیاب هم پشتیبانی می‌کند. این امکان شما را قادر می‌سازد تغییرات ارتفاع را در زمان واقعی دنبال کنید.

ساعت هوشمند جدید اپل واچ ۶ همچنین به کمک برنامه تازه معرفی شده Apple watch Connceted شما را با باشگاه ورزشی هماهنگ نگه می‌دارد و می‌توانید با دستاوردهای ورزشی خود در باشگاه هم جایزه بگیرید.

اپل قابلیت Familiy Sharing را برای اپل واچ ۶ و مخصوصا برای کاربرانی معرفی کرده است که گوشی هوشمند آیفون ندارند که عموما افراد خردسال یا سالمندان را شامل می‌شود. کاربر می‌تواند وضعیت افراد خانواده را در تنظیمات این امکان دنبال کند و برای مثال بررسی کند که زمان مطالعه کودکان چقدر است یا با چه افرادی تماس تلفنی برقرار می‌کند. این قابلیت روی ساعت هوشمند اپل واچ ۴ و بعد از آن فعال می‌شود.

قیمت پایه برای ساعت هوشمند جدید اپل واچ ۶ هم ۳۹۹ دلار تعیین شده است.