توبیخ گوگل

روسیه گوگل را بخاطر عدم پاک کردن محتوای غیرقانونی توسط این شرکت ۲۴۰ میلیون دلار جریمه کرد .

راسکامنادزور (سرویس فدرال نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه‌های جمعی) اعلام کرد گوگل ۳۲.۵ میلیون روبل (۴۵۸ هزار دلار) جریمه وضع شده و  البته تاکنون این توبیخ توسط روسیه پرداخت نشده است.

هشدار

روسیه بارها به گوگل هشدار داده تا محتوایی که از نظر دولت این کشور غیرقانونی محسوب می شود را پاک کند، اما بی توجهی گوگل به این موضوع باعث شده تا جریمه این شرکت در دستور کار مقامات کرملین قرار بگیردگوگل تا کنون واکنشی نسبت به این خبرها نشان نداده است.

روسیه

روسیه به تازگی شرکت های فناوری اطلاعات به خصوص شرکت های آمریکایی را زیر ذره بین قرار داده است که  به همین خاطر پهنای باند توییتر به خطر عدم حذف موارد غیرقانونی در روسیه  بشدت کاهش پیدا کرده است.

مسکو ، ۱۹ اکتبر (رویترز)  روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که در ماه جاری درصدد جریمه غول فناوری آمریکایی گوگل درصدی از درآمد سالانه خود در روسیه است زیرا بارها و بارها در حذف محتواهایی که غیرقانونی شناخته می شود ، قویترین تلاش مسکو برای مهار شرکت های فناوری خارجی است.

اظهار نظر

Roskomnadzor تنظیم کننده ارتباطات اعلام کرد که گوگل در پرداخت جریمه سال جاری ۳۲٫۵ میلیون روبل (۴۵۸٫۱۰۰ دلار) پرداخت نکرده است و اکنون جریمه ۵ تا ۲۰ درصد از گردش مالی گوگل در روسیه را که می تواند به ۲۴۰ میلیون دلار برسد ، جریمه خواهد کرد. گوگل بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

روسیه فشار خود را بر شرکت های فناوری خارجی افزایش داده است زیرا می خواهد کنترل بیشتری بر اینترنت در این کشور اعمال کند ، سرعت توییتر (TWTR.N) را از ماه مارس کاهش داده و دیگران را به طور مرتب به دلیل نقض محتوا جریمه می کند.

فعالان مخالف

فعالان مخالف ، گوگل و اپل (AAPL.O) Alphabet را متهم کرده اند که پس از حذف یک برنامه رای گیری تاکتیکی ضددولتی از فروشگاه های خود ، تحت فشار کرملین قرار گرفته اند.

Roskomnadzor پیشتر در ماه اکتبر با استناد به قانون امضا شده توسط رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در دسامبر ۲۰۲۰ ، از دادگاهی خواسته بود که جریمه جریمه را برای شرکت رسانه های اجتماعی فیس بوک (FB.O) تعیین کند.

روزکومنادزور روز سه شنبه در ایمیل خود به رویترز گفت: “پرونده مشابهی در ماه اکتبر علیه گوگل تنظیم خواهد شد.”

گردش مالی

پایگاه داده تجاری SPARK نشان داد که گردش مالی گوگل در روسیه در سال ۲۰۲۰ ۸۵٫۵ میلیارد روبل بوده است. جریمه ۵-۲۰٪ بین ۴٫۳ تا ۱۷٫۱ میلیارد روبل است.

گوگل در حال حاضر با یک حکم دادگاه مبارزه می کند و می خواهد حساب YouTube یک تاجر روسی تحریم شده را مسدود کند یا جریمه کل جریمه آن را جبران کند که هر هفته دو برابر می شود و در صورت پرداخت ، گوگل را ظرف چند ماه از فعالیت خارج می کند.